Spôsobov, ako a kde umiestniť radar je milión. A dokonca aj bez takýchto kamufláži...

Už v minulom roku sme vám priniesli článok S čím merajú policajti rýchlosť. Neskôr sme vás informovali aj o belgickom policajnom aute vybaveného modernými technológiami. Spojili sme to aj s promo videom slovenskej polície na ich systém Soitron. 


Lenže Belgičania posúvajú level v meraní o stupienok vyššie. Nestačia im bežne osádzané stacionárne radary. Museli si vymyslieť nový obal. Použili na to plastovú nádobu na odpad, ktorú mierne upravili. Do nej vyrezali malý otvor, ktorý nahradili čírim plastom. 

Neviem, čo si mám myslieť o tomto spôsobe merania rýchlosti. Pre koho je to dobré? Policajti v reflexných bundách vyzerajú doslova a do písmena ako smetiari pri manipulácii s kontajnerom. Mienka o policajtoch by na Slovensku určite o čosi klesla. 

Toto opatrenie sa dá považovať za čistú represiu voči vodičom zo strany belgickej polície. Ostáva nám len dúfať, že taký nápad nedostanú naši vysokí policajní funkcionári.  

Neviem, čo si mám myslieť o tomto spôsobe merania rýchlosti. Pre koho to je dobré? Policajti v reflexných bundách vyzerajú doslova a do písmena ako smetiari pri manipulácii s kontajnerom.