Novinka bude mať v porovnaní s konceptom iný dizajn.

Už pre niekoľkými rokmi sme spoznali koncept športiaka s názvom Renault Alpine A110-50. Aj naďalej platí, že sériová podoba tohto auta bude prvým kusom modernej značky Apline. Dizajn však v porovnaní s 5 rokov starým konceptom bude iný. Na jeho príprave sa pôvodne podieľal britský Caterham, ktorý zo spolupráce vycúval. Výrobca ho nechce odfláknuť a nebude sa s jeho uvedením na trh ponáhľať. Bližšie informácie týkajúce sa napríklad techniky však nepoznáme.

Renault vie, že s jedným typom značku neoživí a potrebuje ich viac. Na pomoc si zavolal Nissan a Daimler. V hre je aj SUV.

Sériová podoba vnikne najskôr v roku 2017.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Renault si na pomoc zavolal značku Nissan a dokonca aj koncern Daimler. Samotná automobilka si uvedomuje, že oživiť značku len s jedným typom je prakticky nemožné a po športiaku bude musieť pripraviť aj ďalšie. Zatiaľ však nie je jasné, či Alpine bude klásť dôraz len na športové modely, alebo prinesie aj niečo ako napríklad SUV. Isté je len to, že by rada vytvorila konkurenciu napríklad pre Audi alebo Porsche.

Povinnou jazdou oživenej automobilky však bude asi hybrid, ktorý umožní splnenie emisných noriem Európskej únie. Nateraz však všetka pozornosť smeruje k ľahkému športiaku Alpine Sport 1.

Zdroj: autoexpress.co.uk

Prečítajte si aj: Renault a Caterham idú spoločne oživiť značku Alpine!