V čase všadeprítomnej ekonomickej a duševnej krízy sú správy ako táto pohľadením našej utláčanej automobilovej duše. Automobilky Renault a Caterham sa totiž dohodli na spolupráci, ktorej cieľom je vývoj a stavba športových áut budúcnosti. A áno, hádate správne, bude sa tak diať pod legendárnou značkou Alpine, ktorú týmto krokom opäť privedú k životu! Aktuálne existujúcu firmu Automobiles Alpine Renault vlastní 100% automobilka Renault, ale od januára 2013 bude jej 50% vlastníkom Caterham a šéfovať jej bude Bernard Ollivier.

A že sa nebude jednať len o také bu bu do vetra ako v prípade značky Gordini, dokazuje aj vyhlásenie automobiliek o tom, že tieto športové autá budú mať spoločné "DNA Alpine a Caterham". Toto je teda jednoznačný prísľub do budúcnosti!

Továreň Dieppe Alpine, rok 1976.

Prvé auto pochádzajúce z tejto spolupráce môžeme očakávať približne o 3 až 4 roky. Teda dosť dlho na to, aby sme zahoreli samou nedočkavosťou :) Automobily Alpine sa budú vyrábať priamo v tej istej fabrike, v ktorej sa vyrábal napríklad Renault Clio R.S. a v ktorej má sídlo Renault Sport Technologies - teda v meste Dieppe v severnom Francúzsku. Vývojové oddelenie bude samozrejme spoločné, tak ako aj výsledný produkt. Som presvedčený, že sa máme skutočne na čo tešiť, keďže každá z oboch automobiliek je vo svojom segmente športových áut absolútna svetová špička!

 

Nám teda neostáva nič iné, len držať palce tomuto zaujímavému projektu a zaželať mu mnoho úspešných automobilov. Už aby to bolo!

Kompletné predstavenstvo Renaultu a Caterhamu