Vedenie BBC údajne oboch presviedčalo o zotrvaní v show aj bez Jeremyho. Obaja však dodržali slovo a bez Clarksona odmietli pokračovať. BBC teda musí hľadať trojicu moderátorov. Meno prvého (Chrisa Evansa) už poznáme. Kto ho však doplní? Práve na túto otázku dal odpoveď samotný Chris, ktorý vyhlásil, že v novom TopGeare sa objaví aj moderátor nežnejšieho pohlavia. „Môžem to na 100% potvrdiť“, dodal Evans. Médiá už dlhšiu dobu špekulujú nad Suzi Perry a Jodie Kidd. Podľa Evansa nebude v TopGeare ženská moderátorka len preto, že je žena, ale kvôli automobilovej vášni.

May a Hammond končia v TG

Suzi Perry s Jezzom

May a Hammond končia v TG

Joddie Kidd

Na verejné vyhlásenie o žene v moderátorskom kresle TopGearu ihneď reagovalo vedenie BBC s nejasnou odpoveďou. Podľa vedenia televízie nebude TopGear zaťažený žiadnymi nariadeniami o pohlaví moderátorov. „Vždy to bol veľmi chlapský svet, nie je to pravda?“, doplnila Kim Shillinglaw, koordinátorka BBC. Shillinglaw chce nechať veci výberu moderátorov voľný priebeh. „Urobíme to, čo je správne pre Show,“ uzatvára. Vedenie BBC teda Evansové slová nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo.

Veľa vecí ohľadom TopGearu ešte nie je istých. Jedno je ale viac, než isté a to je koniec éry Clarksona, Maya a Hammonda.


A ako to vidíte vy? Videli by ste radi v moderátorskom kresle TopGearu nežnejšie pohlavie?


Zdroj: theguardian, autoforum