O Škode Kamiq Scoutline sa šuškalo už dlhšie a jej príchod bol takmer od začiatku produkcie modelu Kamiq istou záležitosťou. Prvá Octavia Scout totiž naštartovala popularitu dobrodružne ladených Škodoviek, ktorá rokmi prerástla až do požiadavky robiť podobne ladené verzie aj z modelov bez pohonu 4x4. Časom sme sa tak dočkali aj tak „exotického“ spojenia ako napríklad Roomster Scout. „Terénna“ línia sa neskôr pretransformovala do označenia výbavy Scoutline, tvoriacej protipól verzií Sportline. Mladoboleslavská fabrika má tak šikovnú taktiku, keď svoje modelové rady formuje do podoby Štandardný model – Scoutline – Sportline (Monte Carlo). Posledným prírastkom veľkej rodiny škodoviek sa teraz stáva Kamiq Scoutline.

Pre lepšie porovnanie, toto je štandardný Kamiq...

...a nový "oplastovaný" Kamiq Scoutline.

Mestské dobrodružstvo

Časy sa menia a s ňou aj pohľad na dobrodružný model. Vzrušenie dnes pre čoraz viac zákazníkov predstavuje už aj samotný pohyb po mestskej džungli plnej obrubníkov a úzkych parkovacích miest, automobilka preto Kamiq Scoutline charakterizuje ako auto pre zákazníkov vyžadujúcich progresívnejšie riešenie tradičného modelu, štýlový dizajn a hravejší vzhľad. Úprimne, asi je dosť namáhavé tvoriť tieto „okrídlené“ vety, pravdou však je, že vďaka bohatšiemu oplastovaniu a kontrastným farbám niektorých plastových doplnkov vyzerá Kamiq Scoutline naozaj trochu dobrodružnejšie a tvári sa, že zvládne aj pohyb vo voľnej prírode.

Ako každý správny Scoutline, aj Kamiq dostal lišty imitujúce jaseňové drevo.

„Kamiq Scoutline si budú môcť ľudia viac prispôsobiť svojmu vkusu,“ hovorí Dalibor Pantůček, dizajnér exteriéru tohto auta. „Mieri na zákazníkov, ktorí sa chcú viac odlíšiť a túžia po slobode,“ pokračuje Pantůček. A rovno pokračuje, že Scoutline bude k dispozícii v 12 farbách karosérie, chýbať mu nebudú ani plastové ochranné prvky a strieborné detaily ako strešné lyžiny, spätné zrkadlá, difúzor, chrómované rámy okien, či 18-palcové disky v antracitovom odtieni. „Základom interiéru sú teplejšie odtiene, chýbať nemôže ani ambientné osvetlenie s novým medeným odtieňom a dekorácie so vzhľadom jaseňového dreva,“ dopĺňa Kateřina Vránová z oddelenia Color&Trim.

Slovenské ceny verzie Kamiq Scoutline zatiaľ nie sú známe.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov