Svetové Auto Roka

Mazda CX-5
Jej prednosť je v tom, že sa v nej cítite ako v omnoho drahšom aute. Takisto veľmi slušné jazdné vlastnosti a štýlový dizajn.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Range Rover Velar
Dizajnérsky skvost Range Roveru je zameraný hlavne na nezameniteľný štýl a luxus. V interiéri nenájdeme žiadne tlačidlá, ale dotykové obrazovky. Napriek nálože luxusu je stále schopný v teréne.

Volvo XC60

Superbezpečné rodinné veľké SUV si zachováva už tradičný dizajnový jazyk Volva. Ponúka rôzne motorizácie a vrchol je Plug-in hybrid. Ten vie na stovku vystreliť za 5,3 sekundy.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Mestské auto roka

Ford Fiesta
Auto do mesta by malo mať dobrú obratnosť, nízku spotrebu a pútavý dizajn. Dobrú cenu však Fiesta nepobrala, napriek tomu jej doterajšie modely patria k najpredávanejším autám.

Suzuki Swift
Nový Swift sa na konkurentov pripravil naozaj zodpovedne. Ponúka priestor, podvozok ako stvorený na boj s mestom a prekvapivo dobrú automatickú prevodovku. Chýbajúci dízel ospravedlní spoľahlivými benzínovými motormi s výbornou spotrebou. Konkurenciu naopak tromfne hybridom a pohonom všetkých kolies.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Volkswagen Polo
Cena malého-veľkého Pola je mastná. Za ňu však dostanete kus auta, ktoré neurobí hanbu v meste, a do kategórie malých aut prináša technológie väčšieho Golfu.

Luxusné auto roka

Audi A8
Limuzína budúcnosti. Interiér, v ktorom nie sú takmer žiadne tlačidlá, iba obrazovky. Pokročilá umelá inteligencia, ktorá za vás nielen preberie riadenie, ale aj zariadi, aby ste pri nehode mali čo najväčšiu šancu prežiť. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Porsche Cayenne
Nový Cayenne nie na pohľad nový. Veľmi podobný dizajn s minulou generáciou dokonale maskuje, veľké zmeny pod ňou. Zďaleka najlepšie jazdné vlastnosti v kategórii ostali. Ba sú ešte lepšie a Porsche Cayenne sa vie správať ako športové auto. Interiér si zobral veľkú inšpiráciu z Panamery...

Porsche Panamera
...ktorá uzatvára finálovú trojicu. Konečne dizajn, na ktorý sa nepozeráme cez prsty, parádne jazdné vlastnosti, veľký kufor a pohodlné sedačky. Nechýba plne digitálne ovládanie infotainmentu. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Športové auto roka

BMW M5
Prvá M5, ktorá disponuje pohonom na všetky štyri kolesá, M xDrive. 600 koní, 750 Nm a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,4. S príplatkom je maximálka až 305 km/h. A keď prídu zákruty, prepnete výkon na zadné kolesá a môžete sa šmýkať do nekonečna.

Honda Civic Type R
Vyzerá síce šialene, ale všetko je funkčné. Aerodynamika Civicu Type R vzbudzuje rešpekt aj pohoršenie v jednom momente. Avšak rekord predokoliek na Nordschleife vzbudí iba rešpekt.

Lexus LC500
Dizajn, teda majstrovské dielo v kombinácii s burácajúcim motorom V8 s výkonom 471 koní je silný kandidát na víťaza. Je to azda najkrajšie kupé súčasnosti.

Zelené auto roka

BMW 530e iPerformance
Byť eko je v móde a BMW to veľmi dobre vie. Veľká limuzína so spotrebou malého auta do mesta? 530e hybrid však neskresal iba spotrebu, ale ja batožinový priestor. Práve vďaka iPerformance ale neskresáva ducha radosti z jazdy.

Chrysler Pacifica Hybrid

Pre nás úplne neznámy model. Je to tak trochu irónia, že sa dostala až takto ďaleko. Podľa zahraničných recenzií auto neponúka výrazne nižšiu spotrebu a láka iba dotáciou 7 500 dolárov od vlády.

Nissan Leaf
Konečne elektromobily začínajú vyzerať ako bežné autá a nie ako nepodarený koncept. Dojazd, ktorý do mesta úplne stačí, relatívne dostupný elektromobil a nulové emisie. Dá sa hovoriť o favoritovi tejto kategórie.

Dizajn roka

Lexus LC500
Treba vôbec niečo písať, len sa naň pozrite!

Range Rover Velar
Kebyže James Bond nemá Aston Martin, na čom by ohuroval kočky pred kasínom? Rozhodne na Range Roveri Velar.

Volvo XC60
Severský dizajn sa po rokoch našiel. Po krabiciach prišlo obdobie bolestivého pretvarovania sa a teraz sa to konečne podarilo. Volvo XC60 je jedným z najkrajších áut na trhu.