Peugeot 307 CC je najpredávanejší kabriolet hlavne vďaka priaznivej cene.

Medzi troma najpredávanejšími kabrioletmi je Peugeot 206 CC pre svoju cenu pod 3000 €. Najviac je kupovaný ženami.

Aktuálne teploty začali stabilne prekračovať hranicu 25 °C, s čím súvisí aj plný rozbeh sezóny víkendových áut so sťahovacou strechou. Príjemné počasie začínajú čoraz viac využívať fanúšikovia kabrioletov. Od roku 2014 ponúkol najväčší tuzemský predajca jazdeniek celkom 209 kabrioletov s priemernou cenou 8 200 eur. Drvivú prevahu mali vozidlá s benzínovým motorom (83 %). Zostávajúcich 17 % predstavovali kabriolety s naftovým agregátom.

„Kabriolety sú špecifickou skupinou vozidiel, ktorú vyhľadávajú predovšetkým motoristickí nadšenci. Otvorené a športové autá rozhodne netvoria veľkú časť našej ponuky, pretože sa jedná skôr o „hračky pre dospelých“. Na druhej strane sme radi, že sa mnohí zákazníci práve pre tieto automobily radi vracajú práve do našich autocentier. Preto sa pred letom snažíme túto ponuku rozširovať,“ uviedla generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings, ktorá prevádzkuje medzinárodnú sieť autocentier AAA AUTO, Karolína Topolová. 

Druhé miesto medzi značkami v ponuke s kabrioletmi patrí VW. Ľudia berú typy Eos a Beetle Cabrio.

Medzi obľúbenými jazdenými autami so sklápacou strechou je na Slovensku aj Renault Mégane CC.

Medzi 5 najobľúbenejších značiek kabrioletov za posledných päť rokov sa zaradili Peugeot, Volkswagen, Renault, BMW a Mercedes. Peugeot si prvenstvo zaslúžil predovšetkým vďaka modelu 206 CC, ktorý sa dá zohnať už za 2 600 eur a o niečo lepšie vybavenému Peugeotu 307 CC, priemerne za 4 900 eur. Cenovo dostupné kabriolety Peugeot vyhľadáva predovšetkým ženská časť populácie. Druhú priečku obsadili kabriolety značky Volkswagen, priemerne za 9 200 eur. Tretiu Renaulty, za priemernú cenu 5 700 eur. Top 5 uzatvárajú výrazne drahšie kabriolety značky BMW, priemerne za 13 900 eur. Mercedesy hore bez vyjdú zhruba na  11 800 eur.

Luxusné otvorené autá s cenovkou nad 10 tisíc otvárajú jazdené roadstery Mercedesy SLK. Modely BMW 3 cabrio idú za necelých 15 tisíc.


Prvé tri pozície podľa počtu predaných kusov medzi jednotlivými modelmi obsadili vozidlá Peugeot 307 CC, Volkswagen Eos a Peugeot 206 CC. Do prvej desiatky sa  dostali ale napríklad aj Mazda MX-5, Renault Mégane Cabrio, Fiat 500C alebo Opel Tigra. Najobľúbenejším modelom tohto roku je zatiaľ už spomínaný Peugeot 307 CC, nasledovaný Volkswagenom Golf Cabriolet a prvú trojku roku 2019 uzatvára  Mazda MX-5.

Vôbec najdrahším kabrioletom, ktorý sa v AAA AUTO na Slovensku za posledných päť rokov predal, bol Chevrolet Camaro 6.2 V8 Comvertible. Išlo o zánovný americký Muscle Car v perfektnom stave, ktorý sa predal v roku 2016 za 32 000 eur.