Do Toyoty Aygo sa zmestilo 15 detí a vodič :)

Trojčatá B-Zero

V roku 2005 v českom Kolíne začínajú v rámci projektu B-Zero montovať prvé vozidlá. Pre  takýto názov sa rozhodla Toyota so skupinou PSA, čiže Peugeot-Citroën pri výrobe spoločného malého mestského hatchbacku. Autíčko Toyoty dostalo meno AYGO z anglického I go. Jeho názov symbolizuje slobodu a energiu malého auta. Peugeot si vybral názov 107, ktorý v roku  2014 zmenili na 108, a Citroën C1. Toyotu AYGO a „súrodencov“ robia v českej továrni dodnes

Vyrábaná v Česku

Toyoty AYGO sú montované výlučne v Čechách, ich jednolitrové motory 1KR-FE vyrábajú v Poľsku, v závode Toyota Motor Manufacturing Poland. Nejde pritom o hocijakú súčiastku, ale o motor, ktorý v rokoch 2007 – 2010 kraľoval v kategórii hnacích jednotiek do jedného litra v medzinárodnom hlasovaní International Engine of the Year. Spolu s modernizáciou ho zdokonalili, výkon zvýšili na 72 koní a maximálny krútiaci moment 93 Nm. Vďaka tomu auto zrýchli z 0 na 100 km/h o 0,4 s rýchlejšie, spotrebuje o 0,2 l/100 km menej a produkuje menej CO2.

Vytvorte si vlastný model

Malá Toyota je model, ktorý už roky dáva široké možnosti individualizácie vzhľadu. Po facelifte je na výber napríklad 21 vzorov ráfikov, 8 farebných verzií prednej masky chladiča a rovnaké množstvo obmien zadného difúzora a strechy, ktorá je dostupná aj v skladacej verzii. Nové AYGO sa objavuje aj v špeciálnych verziách Prime x-cite s novým lakom Magenta a Prime x-treme s čiernou karosériou a doplnkami vo farbe Cyan.