Doba sa mení a vyvíja. Je takmer isté, že veľkí hráči na trhu budú musieť spolupracovať s inými subjektmi. 

Toyota a Denso ešte minulý piatok informovali, že spolu plánujú investovať 667 miliónov dolárov do firmy Uber. K nim sa so sumou 333 miliónov dolárov pridal SoftBank Vision Fund. Investície smerujú do autonómnych vozidiel Uberu (Advanced Technologies Group alebo Uber ATG). To v konečnom dôsledku znamená zhodnotenie Uberu na 7,25 miliardy dolárov. 

Lenže to nie je všetko. Toyota ešte okrem toho prisľúbila, že popri už zverejnenej sume, ktorú poskytne spolu s firmou Denso, investuje v najbližších troch rokoch do 300 miliónov dolárov do vývoja ďalšej generácie autonómnych vozidiel a služieb. Nie je to vôbec prvá väčšia investícia jednej z najväčších automobiliek sveta do spoločnosti Uber. Toyota ešte v priebehu leta minulého roka investovala do Uberu 500 mil. dolárov.

Ako sa spolupráca vyvíja? Ešte v r. 2018 avizovali pilotný program autonómnych vozidiel na báze Toyoty Sienna osadenej technológiou UBER, či systém podpory vodiča Toyota Guardian. Autá by mali byť zahrnuté do sieti UBER v r. 2021. Je nepochybné, že rozvoj autonómnych áut spôsobí zmenu motorizácie od základov. Spolupráca Toyota + Denso + SVF + UBER môže znamenať udržanie postu lídra v automobilovom svete.

Foto: Motor Authority

Zdroj: electrans.co.uk