Modernizovaný typ Aygo, 10. generácia typu Corolla hneď v troch karosárskych verziách, modernizovaný typ C-HR, nová generácia typu RAV4, návrat veľkého sedanu Camry a v neposlednom rade legendárny športiak GRSupra. Aj vďaka tomu Toyta rastie aj na Slovensku. Tento rok, predbežne v porovnaní s predošlým rokom o viac než 5%.

Z celkového počtu zaregistrovaných vozidiel 4 096 tvorí až 2 116 práve firemná klientela. Medziročný nárast v porovnaní s minulým rokom stúpol o viac ako 13 %.

„V roku 2019 sme uviedli na Slovenský trh až 7 nových modelov, z ktorých najvýraznejší úspech zaznamenala nová generácia modelu RAV4 a nová Toyota Corolla. Obe sa stali žiadaným pre firemných zákazníkov. Nová Toyota Corolla sa zaradila na vrchol segmentu dizajnom, priestorom a vďaka novej generácii hybridného pohonu aj spotrebou paliva a veľmi nízkymi nákladmi na prevádzku počas celého obdobia používania vozidla. Pre firemných zákazníkov je čím ďalej dôležitejší aj dosah na životné prostredie a hybridný pohon, v ktorom značka Toyota už viac 20 rokov dominuje v súčasnosti tým správnym riešením. Tento rok za prvých 9 mesiacov boli najpredávanejšími a zákazníkmi najviac vyhľadávanými vozidlami model Yaris s počtom zaregistrovaných vozidiel 798, nasleduje model Corolla - 871 zaregistrovaných vozidiel a prvú trojku uzatvára SUV RAV 4 - 631 zaregistrovaných vozidiel." - uviedla Petra TOMOVÁ, PR manažér značky pre Slovenský trh.