Toyota MR2 Sports Hybrid Concept

Toyota MR2 Sports Hybrid Concept

Pôvodná MR-2 prešla, povedal by som, brutálnou úpravou ktorá zmenila auto najmä po technickej stránke. V prvom rade bol pôvodný 1,8 litrový štvorvalec nahradený niečim silnejším. Na jeho miesto putoval motor 3.3 V6 (3MZ-FE) s výkonom 225k a krúťakom (325 Nm) ktorý môžete nájsť napríklad v Camry prípadne aj v hybridnom Lexus RX 400h. Prečo práve tento motor je tým pádom jasné. Nad prednú nápravu sa nasťahoval elektromotor ktorý ju aj poháňa, čím sa vlastne tento roadster stal štvorkolkou. Celkový výkon sústavy oboch motorov by mal byť cca 400k.

Prevodovka je CVT (teda variátor) ktorá je ale vybavená pádlami pod volantom. Hmm. Váha tohto auta je tesne pod 1300kg čo je výrazne viac ako u pôvodnej MR-2 tretej generácie. Tá vážila (poďla výbavy) do 1000 kg. V každom prípade sa ale jedná LEN o koncept, takže čakajme ďalej, čo nám Toyota a čo sa hlavne dostane do predaja. Pretože takéto spojenie ekonomickej (+ ekologickej) a zábavnej jazdy je presne to, čo chceme!

Celú fotogalériu tejto sci-fi MR2 si môžete pozrieť priamo na stránkach japonského Gazoo Racing. Ale ešte predtým si pozrite priložené video.