Uber v Bratislave nefungoval vyše jedného roka. Rozhodol o tom súd na podnet zo strany Občianskeho združenia koncesovaných taxikárov. Súd rozhodol tak, že aj Uber musí dodržiavať rovnaké podmienky stanovené zákonom ako bežní originál taxikári. Neskôr sa však zákon zmenil, čo opäť otvorilo dvere Uber-u. Čo sa vlastne zmenilo spomínanou úpravou zákona? Zákon začal platiť od apríla tohto roku. Oficiálne vznikla možnosť alternatívy k dispečingu pomocou digitálnej platformy. Prevádzkovateľ potrebuje od štátu takzvanú koncesiu alebo mať povolenie iba na prevádzkovanie dispečingu. Všetky vozidlá zase musia mať označenie „TAXI“ a šoféri potrebujú koncesiu alebo byť v pracovno-právnom vzťahu so subjektom, ktorý ňou disponuje.

Uber si pripravil uvítacie bonusy. Noví zákazníci dostanú 3 eurá k prvej jazde, vodiči zas dostanú uvítací bonus 100 eur (po 50 jazdách + bonus 1 euro za každú ukončenú jazdu).

Konkurenčný Bolt tiež nezaspal, a avizoval, že už tento týždeň spustia možnosť, kde si zákazník bude môcť vybrať auto vyššej triedy. Každopádne, či to bude úspešné, to neviem. Na túto aplikáciu počúvam rôzne názory, a to najmä zo strany vodičov, ktorí nie sú spokojní s cenotvornou politikou. Niečo viac sa môžete dozvedieť na FB stránke Stretnutia nespokojných vodičov Bolt.

Podľa informácií zo sociálnych sietí je veľký návrat pre Uber avizovaný 25. 04. 2019 o 10:00 h.