Takmer 50 000 Quebečanov podpísalo už petíciu za zachovanie Uberu 

Po Londýne je na rade druhá najľudnatejšie provincia v Kanade. Generálny manažér Uberu Quebec Jean-Nicolas Guillemette oznámil, že aplikácia tam ukončí prevádzku 14. októbra. O možnosť privyrobenia si príde až 10 000 vodičov. Vláda po novom od vodičov žiada, aby absolvovali 35-hodinový kurz, ktorý by bol rovnaký, ako musia v súčasnosti absolvovať kanadskí taxikári. Uber sa na požiadavku vyjadril, že školenie pre mnohých vodičov nie je možné, keďže väčšina z nich vozí len aby si privyrobili. Nemajú to ako hlavný zdroj príjmu. To by mohlo mať za následok zníženie počtu vodičov, čo sa môže negatívne podpísať na kvalite poskytovaných služieb.

 
 
Governement žiada po novom od vodičov, aby absolvovali 35 hodinový kurz, ktorý by bol rovnaký, ako musia v súčasnosti absolvovať taxikári. Governement žiada po novom od vodičov, aby absolvovali 35 hodinový kurz, ktorý by bol rovnaký, ako musia v súčasnosti absolvovať taxikári. 

Uber ešte zvažuje, že v Quebecu ostane. Vyzvali kompetentné osoby, aby svoje rozhodnutie ešte prehodnotili. Stiahnutie sa z Quebecu by mohlo mať za následok stiahnutie aj z ďalšieho veľkého mesta, ktorým je okrem Quebecu aj Montreal. Tieto regulácie vzbudzujú u občanov pobúrenie. Priaznivci a vodiči Uber-u už spísali petíciu, či dokonca zablokovali niektoré hlavné ťahy vo veľkomestách. 


Voči Uberu protestujú taxikári vo viacerých krajinách sveta, medzi nimi aj v Kanade, vrátane Quebecu. Tí už napríklad v najväčšom meste Quebecu - Montreale niekoľkokrát zablokovali na protest proti Uberu dopravu. Pre Kanaďanov tu je však jedná priaznivá správa. Uber sa zatiaľ neplánuje stiahnuť z Toronta, Ottawy, Calgary a Edmontonu, ktoré sú v inej provincii.

Veľa zákazníkov na Uber nedá dopustiť. "S aplikáciou Uber sa veziem spoľahlivo, lacno a bezpečne," povedala spokojná cestujúca.

STE ZA ZRUŠENIE ALTERNATÍVNEJ TAXISLUŽBY UBER?
  • Áno ( 37% )

     

  • Nie ( 63% )

     

Odpovedalo 145 ľudí  

Zdroj: CNN