Hneď na prvý pohľad je jasné, že toto auto zobralo aerodynamiku vážne. Obrovské krídlo vzadu a spliter vpredu zahanbia aj okruhové kladivo, Viper ACR. Podľa informácií od nadšenca Corvette Blogger vieme, že verejnosti sa prvýkrát ukáže v sobotu a na americký superšport mierne netradične, v Dubaji. Vďaka tomuto úniku však už do sveta vypustili parametre, ktorými bude táto beštia ničiť konkurenciu. Pod kapotou nájdeme LT5 6,2 litrovú preplňovanú V8, ktorá je evolúciou motora zo Z06, LT4. Produkuje masívnych 740 koní a 900 Nm. To je o 100 koní a 40 Nm viac, ako mala minulá generácia.  A k tomu má ešte 60 kg úsporu váhy. Z 0 na 100 km/h vyšprintuje za menej ako tri sekundy a ¼ míle zvládne za menej ako 11 sekúnd. Tachometer sa zastaví na 337 km/h.

Kvalita obrázku za veľa nestojí. Už v sobotu by sme sa mali dočkať obrázkov, kde si novú Corvettu ZR1 vychutnáme v plnej paráde.

Lámač traťových rekordov

O niečo dôležitejší je fakt, že americkú trať Virginia International Raceway zvládne o 2,5 sekundy rýchlejšie ako stará ZR1. To je vo svete časov na kolo celá večnosť. K dispozícii bude niekoľko aerodynamických balíkov. Konkrétne na obálke môžeme vidieť ZTK kit, ktorý produkuje prítlak až 226 kg! Zadné krídlo je nastaviteľné o 10 stupňov. Nemá však zavesenie kolies Multimatic, ktorým disponuje Camaro ZL1. Namiesto nich má GM adaptívny podvozok MagRide. Karbón-keramické brzdy sú v základnej výbave. Viac informácií a kvalitnejšie obrázky k nám doletia už v priebehu víkendu a my sa nevieme dočkať!

Zdroj: carthrottle.com

Foto: motortrend.com, Car and Driver