Porsche Boxster

Porsche Boxster

Ako prvé si pozrieme balíky "comfort" a "infotainment". Ten prvý obsahuje klímu, bi-xenony (vrátane "zatáčacích" svetiel), tempomat, samostmievajúce zrkadlá, dažďový senzor a 3D vygravírované logo Porsche na sedačkách. Na Boxsteroch dostane aj deflektor vzduchu, ktorý vám usmerní jeho prúdenie mimo kabínu.

Balík "infotainment" zahŕňa multimediálny systém Porsche Communication Management (PCM) vrátane navigácie, vstupu pre MP3 prehrávače, Bluetooth a vylepšeného hudobného balíka "Sound Package Plus". Ten má v modeli Boxster 7 reproduktorov s celkovým výkonom 185 wattov a v Caymane až 9 reproduktorov s celkovým výkonom 235 wattov.

Porsche Cayman

Porsche Cayman

Ďalšie dva balíky majú názov "design" a "design sport" a nájdete tu aj napríklad nové, ultraľahké 19" kolesá v čiernej farbe, ktoré si môžete objednať výhradne len v tomto balíku, sólo vám ich totiž Porsche nepredá. Taktiež nová koncovka výfuku či plno čiernych doplnkov (spätné zrkadlá, bočné nasávače vzduchu atď) sú súčasťou tohto paketu. Ak máte Boxster alebo Boxster S tak dostane zafarbené do čiernej farby aj ochranné oblúky za sedačkami. Balík "design sport" navyše obsahuje nový bodykit pre Cayman, Cayman S, Boxster a Boxster S.

Porsche Boxster

Porsche Boxster

A nakoniec to najdôležitejšie - cena. "Comfort" vás príde pri modeli Boxster na 2606 EUR a pri Caymane na 2380 EUR. Balík "infotainment" je pre obe autá na úrovni 3141 EUR. "Design" stojí na Boxster 3831 EUR a na Cayman 3558 EUR. A nakoniec "design sport". Ten vás odľahčí o 6747 EUR (Boxster) a o 6473 EUR ak vlastníte Cayman. Nakoľko sú verzie S už z továrne lepšie vybavené, tak tieto balíky su pre ne o niečo lacnejšie. A mimochodom, ceny sú s DPH.

Tak čo, myslíte si, že sú to adekvátne ceny za to, čo dostanete?