Uzavretá spolupráca znamená, že Shell bude vyrábať a dodávať značkové motorové oleje BMW ako originálne náhradné diely. Tieto produkty spĺňajú všetky aktuálne výkonové špecifikácie BMW a obsahujú najnovšiu technológiu Shell PurePlus. Shell PurePlus je prelomovou technológiou vo vývoji  motorových olejov. Ide o patentovaný proces „gas-to-liquid (GTL)“, ktorý bol vyvíjaný spoločnosťou Shell viac ako 40 rokov, a ktorý premieňa zemný plyn na kryštalicky priehľadný základový olej. Základový olej, väčšinou vyrábaný zo surovej ropy, je hlavnou súčasťou každého oleja a tiež má zásadný vplyv na kvalitu motorového oleja. Základový olej je vyrábaný v chemickom závode Pearl GTL v Katare, spoločnom podniku spoločností Shell a Qatar Petroleum.
 

„Je nám cťou, že sme sa stali odporúčaným dodávateľom motorových olejov pre popredajný servis značky BMW. Tešíme sa na spoločné dodávky, distribúciu a marketing týchto olejov od roku 2015,“ uviedol Mark Gainsborough, výkonný viceprezident Shell Lubricants. „Považujeme to za ocenenie vlastností motorových olejov Shell a našej vyspelej technológie, ktorá nás robí jedným z globálnych popredných výrobcov pre motorové a motocyklové oleje. To zahŕňa samozrejme tiež uznanie našej aktuálne najväčšej inovácie: technológie Shell PurePlus pre prémiové motorové oleje. Táto spolupráca spája dve globálne značky s cieľom ponúknuť v prémiovom segmente výrobkov aj služieb zákazníkom BMW v autorizovaných servisoch najlepší výkon aj technológiu,“ dodáva Mark Gainsborough.

Skutočným faktom nového biznisu je veľmi prozaicky a jednoducho nižšia cena od dodávateľa Shell. Teda ešte väčší zisk BMW Group na predaji originálnych olejov cez sieť svojich vyše 3500 predajcov vo svete. Nič viac, nič menej. Produkty mnohých výrobcov olejov totiž splňajú potrebné normy a špecifikácie na to, aby mohli byť použité v motoroch BMW.