Továreň má byť výnimočná tým, že ako prvá na svete bude vyrábať batérie podľa špecifikácií výrobcu vozidla. "Vývojové centrum dokončí prvú fázu uvedenia InoBat Auto do prevádzky a bude začiatkom získavania finančných prostriedkov pre fázu 2-miliardovú InoBat Auto Gigafactory, ktorá do roku 2024 dodá odhadom 240-tisíc batérií do elektromobilov," informuje InoBat v tlačovej správe.

Juhokórejský Samsung svoju veľkú fabriku pre niekoľko tisíc ľudí vo Voderadoch neďaleko Trnavy uzavrel už pred dvoma rokmi. Teraz však susediaca opustená hala ožije – pre krajinu možno s prínosnejším projektom. Spolu s trojhektárovým pozemkom si ju totiž kúpila na svoje nové výskumno-výrobné centrum na batérie do elektromobilov slovenská firma InoBat Auto. Halu si začne prispôsobovať pre svoje špecifické potreby už koncom roka. Okrem vývoja tam bude bežať aj samotná výroba batérií. InoBat v stredu zverejnil, že prvé batérie vyrobí na budúci rok.

Firma, ktorú vedie investičný bankár s globálnymi skúsenosťami Marián Boček a vstúpilo do nej aj viacero domácich a zahraničných investorov, už dávnejšie zverejnila, že centrum bude stáť zhruba sto miliónov eur. Investičným stimulom vo výške piatich miliónov eur zámer podporila aj predošlá vláda.

zdroj: https://inobat.eu/