Áno, aj takéto cesty sú v USA.

Žiadajú vodičov o pomoc

Americký štát Michigan má podobný problém ako my. Po zime sa na ceste objavili výtlky. Miestna polícia však nechodí okolo ciest s uhlomerom a neskúma či výtlky majú hrany, prípadne vodičom nehovorí magickú vetu „neprispôsobili ste jazdu stavu a povahe vozovky“. Michiganskí radní páni vodičov vyzývajú, aby nebezpečné výtlky na cestách nahlasovali na čísle 911 (obdoba našej 112).

V USA si dobre uvedomujú, že výtlky sú na cestách veľkou hrozbou. Starosta oblasti Macomb Country, Mark Hackle, na tlačovej konferencii uviedol, že ľudia si zbytočne ničia pneumatiky, disky, poškodzujú vozidlá alebo spôsobujú veľmi nebezpečné situácie, prípadne nehody. Podľa jeho slov na nahlásený výtlk bude reagovať do jednej hodiny a zabezpečí tak bezpečnosť vodičov.

Vodič nahlási výtlk a do hodiny ho príde niekto opraviť. Michigan tak robí v záujme zvyšovania bezpečnosti na cestách. Mohli by sme si zobrať príklad.

Michigan má najhoršie cesty v USA.

Štát Michigan má údajne najhoršie cesty v USA, pretože na ich údržbu a opravu vynakladá najmenej finančných prostriedkov v prepočte na jedného obyvateľa. Podľa odhadov v rokoch 2012 až 2020 si zlá americká infraštruktúra vyžiada až 3,1 bilióna dolárov z hrubého domáceho produktu krajiny.

Zdroj: freep.com

Prečítajte si aj: V USA majú na výtlky rýchlych „nájomných vrahov“