Volkswagen Golf R Cabriolet concept

Volkswagen Golf R Cabriolet concept

Ako je už z názvu jasné, Volkswagen Golf R Cabriolet concept nie je len také bežné auto. Na svedomí ho totiž majú majstri z divízie Volkswagen R GmbH a tak môžeme predpokladať pekelnú jazdnú dynamiku. Motor 2.0 turbo má výkon 199 kW (270 k), krútiaci moment 350 Nm od 2500 o/min a paľba z 0 na 100 km/h pod 6 sekúnd sú dosť jasné argumenty. Ale je tu ešte niečo: topspeed 250 km/h. Ak vám to ešte nedošlo, tak sa práve pozeráme na najrýchlejší "hore bez" Golf v histórií!

Golf R Cabriolet concept má samozrejme komplet "R" brzdy na všetkých kolesách, presne ako klasický Volkswagen Golf R. Celé auto je posadené na 19" diskoch "Talladega" ktoré sú veľmi vkusne vybrané k tomuto kabrioletu.

Bokom neostal ani interiér, a tak sa v ňom vytvorila veľmi pekná kombinácia kože Nappa a karbónových doplnkov (foto žial výrobca neposkytol).

Či sa tento "kabroš" dostane do výroby ešte nie je isté, ale myslíme si, že áno. Pretože rovnaký postup VW zvoli aj pri uvedení Golfu R. Tak sa nechajme prekvapiť! Brali by ste toto auto na letné večerné jazdy hore bez?

Volkswagen Golf R Cabriolet concept

Volkswagen Golf R Cabriolet concept