Viac korenia pre rýchle VW

Poďme sa spolu s marketingovým bossom VW, Jurgenom Stackmmanom, pozrieť na to, ako sa Volkswagen R zmení. A to už v blízkej budúcnosti. Podľa neho má VW plán na „extrémizáciu“ modelov R. „Značka R vie, môže a bude extrémnejšia,“ hovorí Stackmman pre Auto Express. „Úloha R je ísť za čisté rácio. Nikto nepotrebuje 400-koňový kompakt, ale miesto na trhu je a to je piesoček R auta.“

Nástupca súčasného Golfu R má dostať 400 koní a expresívny výraz.

Jedným z prvých modelov novej filozofie bude Golf VIII R, ktorý príde už budúci rok. Značka chce ešte tohto roku prísť s Tiguan R, T-Roc R a Arteon R. Uvidíme, či už na nich budeme badať expresívnejší charakter, alebo si budeme musieť počkať na nový Golf.

Súčasná generácia Golf R

Elektrické „eRká“ ?

VW tiež plánuje rozšíriť „R“ značku aj na rýdzo elektrické autá I.D., s ktorými má veľké plány. Aj tie by mali pomôcť novej marketingovej filozofii značky, s ktorou chcú byť menej „nemeckí“. A I.D. R v sériovej podobe môže pomôcť. Podľa šéfa marketingu nemôže nová R filozofia nemôže ostať iba pri konvenčných autách, pretože ide o kompletne novú dimenziu. Volkswagen pripravil predkrm v podobe špeciálu I.D. R Pikes Peak, ktorý mieri k oblakom. Aj 680-koňová beštia vraj ukazuje, kam sa vedia dostať s „R“ myšlienkou pri plne elektrickej rodine áut.

680-koňový špeciál I.D. R pre Pikes peak.

Či veľké slová nie sú len mlátenie prázdnej slamy uvidíme už čoskoro, najneskôr pri uvedení nového Golfu R ôsmej generácie. Presne to, čo pomenúva Stackmman – trochu viac korenia a expresívnejší dizajn - by som nielen ja rád videl pri nových autách VW zameraných na emócie a radosť za volantom. 

Zdroj a foto: Auto Express, Volkswagen, WhichCar,