Inžinieri a dizajnéri Volkswagenu podľa najnovších informácii pracujú na novej dodávke s legendárnym dizajnom. Nový „VW T1“ dostane elektrický motor, ktorý bude poháňať predné kolesá. Batérie budú uložené pod podlahou vozidla. „Elektrický VW T1“ je však zatiaľ len v štádiu konceptu.

Kľúčom k dosiahnutiu unikátneho dizajnu prednej časti je podľa Neussera použitie elektrického motora. Elektrický motor nepotrebuje tak veľa priestoru ako spaľovací motor.
VW T1 elektrický koncept

Retro koncept VW Microbus z roku 2001

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Hein-Jakob Neusser, člen predstavenstva VW tvrdí, že vzhľad VW T1 je taký legendárny, že akýkoľvek pokus o oživenie dizajnu originálu musí niesť tri základné prvky:


1, Široký D-stĺpik


2, „Dizajn krabice“


3, Minimálnu vzdialenosť medzi A-stĺpikom a prednou časťou

Kľúčom k dosiahnutiu unikátneho dizajnu prednej časti je podľa Neussera použitie elektrického motora. Elektrický motor nepotrebuje tak veľa priestoru ako spaľovací motor. Použitie elektromotora by teda umožnilo dizajnérom posunúť A-stĺpiky omnoho viac dopredu, než pri konvenčných dodávkach. Inžinieri sa budú musieť v tom prípade popasovať s malými deformačnými zónami.

My samozrejme musíme spomenúť uloženie motora v pôvodnom type T1. Ten mal motor umiestnený vzadu pod podlahou. Dnes je však asi nemysliteľné, že by VW použil boxer motor k pohonu svojich modelov. VW nám neprinesie koncept retro dodávky po prvýkrát. V minulosti nám už ukázali koncept VW Microbus a VW Bulli.

VW T1 elektrický koncept

Koncept VW Bulli z roku 2011

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Predčasné nadšenie fanúšikov VW však nie je namieste. Elektrická dodávka je zatiaľ v štádiu konceptu. Neusser však sériovú výrobu nevylúčil. Všetko záleží na nákladoch a veľkosti dopytu. Koncept elektrickej dodávky by sme mohli vidieť už vo Frankfurte.

Zdroj: autocar