Nová alternatíva pre Mustang

Nie je žiadnym tajomstvom, že 228 kW (310 k) 2,3-liter môže byť upravený na oveľa vyšší výkon. Preto prichádzajú špekulácie ohľadom navýšenia výkonu, aspoň na 258 kW (350 k), čo je rovnaký výkon, akým disponuje populárny Ford Focus RS. Avšak, doposiaľ neboli uverejnené žiadne oficiálne špecifikácie. Mustangu by to ale umožnilo stať sa adekvátnym vyzývateľom Chevroletu Camaro s 3,6-litrovou V6-tkou a výkonom 335 koní.

Možnosť zvýšenia výkonu pre 4-valec podporuje aj dokument vydaný Národnou správou bezpečnosti cestnej premávky, ktorý ukazuje dva varianty 2,3-litrového motora. Prvý variant bude mať 228 kW (310 koní), no pri druhom variante výkon nie je uvedený, čo rozhodne otvára diskusiu.

Prihliadnuc na cenu Mustangu začínajúcu na 38 990 €, až po najlacnejšiu V8-čku s cenou 45 490 €, má Ford veľa priestoru na vyplnenie rozdielu 6 500 € medzi aktuálnymi dvoma motorizáciami.

Výrobné oddelenie naznačuje, že Ford začne produkovať nový Mustang uprostred augusta 2019. Hovorca značky sa vyjadril, že: „Ford stále vyvíja Mustang a nové informácie budú zverejnené túto jar.“ Preto na novinky ohľadom tohto modelu už nebudeme dlho čakať, a my sa nevieme dočkať, čo si pre nás Ford prichystal. Stále totiž platí, že je to jedno z cenovo najdostupnejších veľkých športových áut na svete a v Európe najdostupnejší model s motorom V8, ktorý ešte navyše kombinujú aj s manuálnou prevodovkou. Krása, čo poviete?