Vylepšený Nissan GT-R pre rok 2012

Vylepšený Nissan GT-R pre rok 2012

Zlepšených ale bolo ďaleko viac vecí. Napríklad priebeh samotného krútiaceho momentu alebo rýchlosť a plynulosť radenia dvojspojkovej prevodovky. Tá navyše dostala úplne novú náplň, ktorá bola doteraz používaná len v motoršporte (75W140).

Zmenou prešla aj samotná karoséria, ktorá bola dodatočne spevnená v motorovom priestore a v oblasti prístrojovej dosky. To spolu s vylepšeným pružením zaručuje ešte lepšie jazdné vlastnosti a reakcie automobilu. Zaujímavosťou je fakt, že geometria podvozku je iná pri LHD a RHD verzií (teda či máte verziu s volantom vpravo alebo vľavo). Pri japonskej a anglickej (teda RHD) je totiž na pravej strane auta väčšia hmotnosť (vďaka vodičovi a kardanu poháňajúceho predné kolesá, GT-R má kardany dva). V tom prípade sú aj napríklad pružiny vľavo tvrdšie a na zadnej náprave sú opačne namontované ramená. V kľude je teda podvozok asymetrický, ale pod zaťažením je pekne vybalancovaný. Niečo podobné mal inak už aj predchodca GT-R Skyline R34.

Takto neskutočne rýchle auto je treba aj zastaviť, takže na želanie vo verziách GT-R Premium Edition a EGOIST dostanete aj karbón-keramické brzdy NCCB (Nissan Carbon Ceramic Brakes).

Interiér taktiež prešiel menším faceliftom, ale nič prevratné nečakajte. Moźno lepšie podsvietenie budíkov, Bose hudbu alebo sériovo montovanú cúvaciu kameru.

Veľkou novinkou je pri GT-R packet TRACK PACK (zatiaľ len pre JPN a UK trh). Ten je určený všetkým, čo chcú od svojej Godzilly ešte lepšie zážitky za volantom. V tomto príplatkovom balíčku, ktorý vznikol v spolupráci s firmou NordRing, nájdete okrem iného velepšené pruženie, extra chladenie pre brzdy, špičkové kolesá Rays (tie isté ako pri Spec-V) alebo predný karbónový spojler. Čerešničkou na torte je odľahčený interiér, ktorý je teraz už len dvojmiestny.

Vylepšené GT-R príde na EU trh už v prvom mesiaci 2012. Cena zatiaľ nebola potvrdená, ale očakávame ju na súčasnej úrovni.

Pozrite si aj:

Nissan GT-R Egoist je trocha iné kafé

Test Nissan GT-R

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 20 obrázkov