Renovácie starých áut si vyžadujú čas, peniaze, čas, peniaze a takto stále dokola. Niekoho to v tom zdĺhavom procese prestane baviť, nie sú výnimkou ani polodokončené autá v rôznom štádiu renovácie. Či už ide o renováciu doma s dostupnými prípravkami (ako kolegov projekt Ako sa stavia sen? Peugeot 405Mi16), alebo profesionálna renovácia s cenou prevyšujúcou výsledný produkt. Každá má svoje čaro a žiadnu netreba odsudzovať. Veď už len ten čas potrebný k renovácii je na nezaplatenie. Toto je však trochu iný prípad. Tu nešlo o renováciu pôvodného zanedbaného auta, ale o kompletnú stavbu nového auta, ktoré pôvodne neexistovalo. Preto bude tento nádherný kúsok vhodný len pre uzavreté trate, alebo pre garáž, kde bude ako poklad.

Nie je renovácia ako renovácia. Ak máte k dispozícii "neobmedzené prostriedky a originálne diely", zázemie a skutočných fachmanov ako Porsche Classic, výsledok jednoznačne musí uchvátiť.

Porsche 911 Turbo S 993 bolo posledné vzduchom chladené turbo. Ide o najvýkonnejšiu verziu, ktorá mala okrem stáleho pohonu oboch náprav prepĺňanie spôsobom twinturbo. Nielen pre unikátnu farbu nazvali celý projekt priliehavo Project Gold.

Technici zobrali karosériu z posledného modelového roku 1998, použili na nej modernú antikoróznu ochranu a nalakovali farbou Golden Yellow, tou istou, aká je na limitovanej sérii 911 Turbo S Exclusive Series. Do auta putoval úplne nový vzduchom chladený 3,6-litrový boxer motor s výkonom naladeným na 331 kW (450 k). Presne ako malo pôvodné Turbo S generácie 993. Okrem neho sa technici mohli oprieť o 6 500 originálnych súčiastok, ktorými divízia Porsche Classic disponuje práve pre generáciu 993. Celá renovácia (alebo skôr stavba auta od nova) trvala rok a pol.

Farebný odtieň Golden Yellow ste mohli vidieť už na limitovke 911 Turbo S Exclusive Series.

V interiéri zaujme plaketa s číslom 1 of 1. Zrenovované auto poputuje po oficiálnom predstavení (27. septembra na okruhu Laguna Seca) rovno do aukcie RM Sotheby, ktorá bude 27. októbra 2018. Výťažok poputuje do nadácie Ferry Porsche. A kto by si chcel zrenovované Porsche kúpiť a bežne s ním jazdiť, tak má smolu. Auto nebude homologované a teda nedostane značky.

Zdroj foto: Porsche

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov