NDS na konci augusta otvorí novopostavený most nad diaľnicou D1 na ceste I/61 pri obci Blatné. Konečne! Po 10 mesiacoch!
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Národná diaľničná spoločnosť premávku na moste plánuje spustiť už zajtra, čiže pondelok 28. augusta. Pre dobudovanie severných vetiev križovatky Blatné sa uzavrie dočasná obchádzková komunikácia Blatné – Červený majer – Senec, ktorá umožňovala dočasné napojenie na diaľnicu D1. Vodičom z Blatného a okolitých obcí odporúčame napojiť sa na diaľnicu D1 na križovatke Voderady, prípadne využiť ďalšie alternatívne trasy.  

Zmluvný termín kompletného dokončenia stavby december 2017 zostáva zachovaný. Doprava na úseku D1 medzi km cca 29,000 až 32,000 je v súčasnosti vedená v režime 2+2 pruhy v jednom jazdnom páse s tým, že pomalý jazdný pruh je široký 3,25 m a rýchly jazdný pruh 2,5 m. Toto vedenie dopravy potrvá približne do konca novembra 2017.

Práce na križovatke údajne pokračujú podľa harmonogramu. Sprejazdnenie celej križovatky Blatné je plánované na december tohto roka. Motoristi zo Senca a okolia tak získajú plnohodnotnú križovatku s napojením všetkých smerov na diaľnicu D1.