Senna, Huayra, Chiron, Carrera GT,...

Manny Khoshbin je kalifornský realitný magnát (pôvodom z Iránu), ktorý rozhodne nemá hlboko do vrecka. V garáži má zopár McLarenov, Pagani či Bugatti. Zbierkou sa veľmi rád chváli aj na sociálnych sieťach. V najnovšom videu na YouTube hovorí o financiach, ktoré vynaloží na ročnú údržbu a veru, nejde o malé sumy...

Najlacnejšie na údržbu sú McLareny. Tie ho stoja v priemere „len“ 1500 $ ročne. Rovnakú sumu dá aj na Porsche Carrera GT, pričom ide hlavne o výmenu oleja a čistenie motorového priestoru. Oveľa viac však jeho peňaženku zaťažia Mercedesy SLR McLaren. Väčšine ľudí by stačil jeden, no Khoshbin ich má pre istotu päť. To znamená 35 000 $ ročne, čo je v priemere 7 000 $ za jeden kus. Pagani si však za servis vypýta ešte viac. Za údržbu modelu Huayra si účtujú až 8 000 $ za rok. Ak ste si mysleli, že toto je už úplný strop, ste na omyle. Na rad prichádza Bugatti. 

22 000 $ za výmenu oleja

Ak nesedíte, sumy, ktoré si Bugatti pýta za servis, vás určite posadia. Automobilka si účtuje 22 000 $ ročne, a to len za výmenu oleja! Aby toho nebolo málo, pneumatiky sa menia každé štyri roky. A cena? 38 000 $ za set. Khoshbin má tri kúsky vrátane Chiron Hermes Edition. Na pneumatiky vraj dá v priemere 10 000 $ ročne. Ak by sme vyššie spomenuté sumy spočítali, už teraz by si za to kúpil ďalší superšport, no pri výdavkoch ešte nekončí.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Ak sa o auto staráte, pravidelne mu doprajete „kúpeľ“ a povysávate interiér. Ak ho umyjete raz za týždeň, môže vás to vyjsť na pár eur. Khoshbina to stojí 750 dolárov na týždeň. To je približne 36 000 dolárov ročne. Len čistenie áut. Šialené! Rovnako šialené sú aj ceny poistiek. Po sčítaní ho vyjdú asi na 100 000 $ a náklady na skladovanie všetkých áut sa vraj vyšplhajú až na 180 000 $. 

Sumy, samozrejme, nie sú presné a skôr od oka. Po sčítaní všemožných výdavkov sa Khoshbin dostal na sumu 441 000 dolárov. Toľko ho približne stojí ročná údržba jeho miláčikov. Nie je to len samotná kúpa, ktorá odľahčí váš bankový účet, ale aj údržba, ktorá sa v prípade pár superšportov vie vyšplhať na takmer pol milióna dolárov za rok.