Viac motora, menej výkonu

Atmosférický dvojiter, v tomto prípade pre značku typicky boxer 4-valec, má síce o 25 % väčší zdvihový objem, no absencia prepĺňania tiež znamená, že má o 12 % menší výkon. Konkrétne 110 kW (150 k) a aj najväčší krútiaci moment 198 Nm je menší, ako malo menšie turbo. Dvojliter je v tomto aute v Európe spojený výhradne s variátorom CVT Lineartronic. Práve tá nás už v niekoľkých testoch presvedčila, že spomedzi všetkých cévétéčiek je ďaleko tou najlepšou.

Levorg turbo bol vraj "premotorovaný"

Navlas rovnaký motor ponúka Subaru aj v modernizovanom type Forester. PR oddelenie značky tvrdí, že za zmenou sú preferencie zákazníkov, pre ktorých bol vraj Levorg turbo "premotorovaný", teda výkonný a dravý viac než potrebovali. Reálnejšia je však možno aj druhá verzia, ktorá sa v EÚ spája so stále prísnejšími limitmi emisií. Menšiu dravosť nového modelu dobre dokumentuje nasledovný fakt. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h sa spomalilo o 3,2 sekundy. Pôvodná verzia to dala za 8,5 s, atmosférický dvojliter má stovku 11,7 s, čo je značný rozdiel.

Najväčšou tvarovou zmenou je hladká predná kapota bez typického náduchu k medzichladiču.

Prednosti ako nik v kategórii

Kým modernizovaná verzia na diaľniciach status mnohých TDI neohrozí, keď príde na zákruty, nepohodu, aktívnu bezpečnosť a spoľahlivosť, Subaru Levorg bude patriť k špičke. Skvelý podvozok totiž prešiel ďalším vylepšením s cieľom dosiahnuť pohodlné cestovanie na dlhé trasy i pri bežnom dennom používaní. Vďaka jemným doladeniam pruženia a riadeniu s lepšou odozvou poskytuje nový Levorg vyšší komfort, ale zároveň aj lepšiu dynamiku jazdy. Okrem toho sa pohonu oboch náprav Subaru len tak nič nevyrovná (porovnávať ho je možné snáď jedine s tradičným systémom quattro) jednak v oblasti schopností, výdrže a spoľahlivosti. A spoľahlivosť je popri bezpečnosti a jedinečnosti jednou z hlavných pridaných hodnôt tohto u nás netradičného výrobcu.

Novinka ponúka pasívnu, aktívnu i preventívnu bezpečnosť na úrovni svetovej špičky, vrátane balíka pokročilých bezpečnostných technológií. Levorg 2019 dostal vylepšené funkcie asistenčnej technológie EyeSight, ktorá teraz dokáže skôr odhaliť všetky možné prekážky na ceste.

Predaj na slovenskom trhu sa začína od júna 2019.