Pre nepoznornosť z používania mobilu počas jazdy len v Británii ročne zahynie, alebo je ťažko ranených do 500 ľudí!

Samozrejme, drsný návrh má aj svojich odporcov. Zástupca Aliancia Britských vodičov má viaceré výhrady. Obáva sa, že muži zákona môžu novú právomoc zneužiť. Napríklad odobrať mobily aj vodičom účastným malej nehody, čo v prípade, že auto ostane nepojazdné znemožňuje účastníkovi dostať sa domov, či privolať technickú pomoc. Tiež hrozí riziko narušenia súkromia. Kto dá záruky, že policajti sa nebudú hrabať v kompletnom obsahu mobilu, teda vo fotogalérii, v emailoch, v sms správach a podobne?

Na teraz sa jedná o návrh zákona, ktorý musí prejsť schvaľovacím procesom. "Je jasné, že proti používaniu mobilov počas jazdy vodičom treba bojovať. No je to ťažký boj, pretože stále väčšie zápchy a viac času nezmyselne strávenom v aute ľudí doslova núti riešiť veci aj za volantom... Na teraz by bolo ideálne presvedčiť ľudí bezvýhradne používať handsfree sady a sms či emailom počas jazdy nevenovať pozornosť." tvrdí inštruktor školy šmyku SuperDRIVE Marian ČABÁK.

Proti používaniu mobilov vodičom počas jazdy treba bojovať. Je to ťažký boj, lebo stále väčšie zápchy a viac času nezmyselne strávenom v aute doslova núti riešiť veci aj za volantom... Na teraz by bolo ideálne presvedčiť ľudí bezvýhradne používať handsfree sady a sms či emailom počas jazdy nevenovať pozornosť!
mobil a soferovanie nejdu dokopy