Automobilka nedávno zaregistrovala ochrannú známku A9 a S9. Plánuje Audi nový typ alebo má za sebou iba preventívne registrovanie nového mena? Možno za touto správou hľadáme zbytočne niečo viac a spoločnosť si chce jednoducho privlastniť tento názov pre budúcnosť. Nemecké médiá vidia situáciu inak.

Novinka by mala dostať rovnakú platformu ako Q7.

Aktuálne je na vrchole ponuky tejto automobilky A8. Označenie A9 logicky evokuje, že patrí nad túto vlajkovú loď. Podľa rôznych špekulácií by mohlo ísť o  limuzínu, ktorá vznikne na platforme Q7.

 

A9 teda asi nebude plnokrvný športiak, skôr niečo s vyšším podvozkom. Novinka bude možno zo skupiny allroad ako A4 alebo A6. Pravdepodobnejšia je možnosť, že Audi predstaví luxusný crossover, ktorý dostane prvky karosérie liftback.

 

Bude Audi A9 limuzína? Alebo radšej crossover? A bude vôbec? Výrobca skôr či neskôr označenie A9 použije. Na tieto otázky dostaneme odpovede možno v roku 2016.

Bežní ľudia sa v ponuke tejto automobilky prestávajú orientovať.

O príchode A9 sa nešpekuluje prvý raz. Automobilka však doteraz nikdy nič nepotvrdila ani nevyvrátila. Faktom ostáva, že výrobca do svojej ponuky onedlho pridá SUV Q8. Predstavenie A9/S9 by mohol nastať v roku 2016.

 

Zdroj: auto-motor-und-sport.de, hnonline.sk

Prečítajte si aj:  Audi quattro GmbH model RS8 nechystá. Slovák už vie ako by malo vyzerať