Dobrí motoristi chcú mať autá čisté za každých okolností. Samozrejme vieme, že ak sa majú používať, je to takmer nemožné. Ale ako si čistenie uľahčíte a zrýchlite pomocou špičkovej autokozmetiky Auto Finesse, Vám povieme v tejto časti ”finesseshop“ príručky. Ako čistiť disky konkrétne.

TIP NA ZAČIATOK

Ak je to možné, pokúste sa vyhnúť silným chemikáliám, ktoré sú na bezkontaktných umyvárňach. Môžu vám s dlhodobého hľadiska poškodiť lakovanú vrstvu na diskoch.


ČO BUDETE POTREBOVAŤ?

1. Nekyselinový čistič na disky IMPERIAL (nie je agresívny a nezmýva ochrany)
2. Štetec alebo kefu na rozrušenie nečistôt (oceníte pri tvarovo komplikovaných diskoch) 
3. Ochranu na disky oceníte pri najbližšom čistení (vosk, keramika)

AKO POSTUPOVAŤ?

1. Opláchnite si disky od najhrubšej špiny, čím ich zároveň aj vychladíte
2. Nastriekajte čistič diskov IMPERIAL a nechajte chvíľu pôsobiť (možné použiť aj IRON OUT
3. Štetcom alebo kefou dôkladne rozrušte nečistoty vo všetkých záhyboch
4. Poriadne opláchnite disky čistou vodou
5. Vysušte pomocou mikrovlákna
6. Odporúčame spraviť aj dekontamináciu povrch o ktorej sme písali v našom prvom článku 

OCHRANA DISKOV

Trh momentálne ponúka množstvo druhov ochrán. V našom portfóliu môžete nájsť vosk na disky AUTO FINESSE MINT RIMS, ktorý ma vysokú tepelnú odolnosť a výdrž do 3 mesiacov. Špičkou medzi ochranami v našej ponuke je kermamická ochrana diskov z rady CARAMICS. Výdrž je až 12 mesiacov a ochrana zvládne aj tie najnáročnejšie podmienky, ako dážď, nízke teploty a sneh. Obe ochrany diskov vám extrémne uľahčia následne čistenie a môžete si byt istí, že je o vaše disky perfektne postarané. 

TIP NA ZÁVER

Ak chcete, aby vaša ochrana vydržala čo najdlhšie, nepodceňujte prípravu povrchu a čistenie, zvoľte tie správne produkty a opäť platí : „Vyhnite sa oblúkom silným chémiám“. PS: Pri extrémnom znečistení, samozrejme, kľudne siahnite po produkte, ktorý je agresívnejší a silnejší. Ale po vyčistení ho schovajte do skrine a nedovoľte aby sa situácia zopakovala :)

zdroj a foto: FinesseShop.sk