KV detail oplachovanie auta v zime je zasadne

Ak je karoséria dobre voskovaná, opláchnutie trvá len pár minút a výsledok vás ozaj milo prekvapí.

Rovnica dám = dostanem rozhodne platí aj v prípade starostlivosti o auto počas zimy.

Keď po dňoch snehu a mrazov na posolených cestách prídu dni odmäku, je vhodné auto vystriekať tlakovou vodou. Zbaviť ho tak najväčšej, najhrubšej špiny a posypových solí. Tým, ktorých umytie za 12 - 15 Eur nezabolí, odporúčame absolvovať plnohodnotnú očistou celého exteriéru. A to aj v prípade, že meteorológovia hlásia ďalšie snehové či dažďové prehánky. Jedine pravidelnou údržbou zaistíte laku dlhšiu životnosť a lesk po celý rok. V kombinácií s navoskanou karosériou je to najlepšie, čo môžete karosérii dopriať. Navoskované auto sa špiní neskôr, lebo hladká vrstva vosku nečistoty z laku "odpudzuje". Sklo s aplikovaným kvalitným "tekutým stieračom" vydrží čistejšie dlhšie. Pri rannom oškrabávaní z neho dostanete sneh a ľad rýchlejšie a ľahšie, pretože vďaka nanotechnológii sa až tak "neprilepia".

KV detail oplachovanie auta v zime je zasadne

Auto v zime nie je ani tak nutné detailne umývať. Špecialisti s KV detail odporúčajú častejšie opachovanie tlakovou vodou - hlavne podvozkové časti.

Ak ste ešte vozidlo pred zimou nevoskovali, urobte tak čím skôr. V ručnej umyvárke KV Detail v bratislavskom Ružinove to veľmi radi urobia za vás. Okrem toho tu ochotne poradia a vysvetlia. Tlakové vystriekanie a umytie podvozkových častí je samozrejmosť. Ak na karosérii nájdu vrstvu kontaminácie, odporučia ju pred voskovaním odstrániť tak, aby voskom konzervovali hladký a čistý lak. V KV Detail používajú bezpečnú a účinnú britskú chémiu Autoglym, ktorá obsahuje pH neutrálne šampóny. Tieto umyjú auto šetrne a bez toho, aby to  narušilo existujúcu vrstvu vosku.