V porovnaní s laikom, ktorý kupuje auto pre osobnú potrebu, majú fachmani aj ďalšiu nespornú výhodu. Nakupujú bez emócií a zväčša aj bez časového stresu. Dobre vedia, že "more je plné rýb", stačí sa len znova poobzerať alebo trochu počkať. Laik, ktorý kupuje auto pre osobnú potrebu, je dlhodobo skvelým terčom podvodníkov. Oklamaných, dobehnutých, či podvedených nešťastníkov je tu naozaj priveľa. Po opakovanom osobnom kontakte s nimi právnikovi Braňovi VRBOVI napadlo konať. Výsledkom je služba motoristom autoporadca.sk

Ak chcete jazdené vozidlo, dajte si poradiť

Dôvodov pre kúpu jazdenky je viac, no dva základné prevládajú. Rýchla strata hodnoty nového auta a obmedzený rozpočet pre danú potrebu. Nie je tajomstvom, že nové auto môže po 3 rokoch stratiť až 50% pôvodnej ceny. Mnohí sa preto radšej rovno rozhodnú pre zánovnú jazdenku. Trh s jazdenými vozidlami je na Slovensku väčší, alebo rovnako veľký, ako trh s novými autami. Kúpa jazdenky sa ročne týka niekoľkých desiatok tisíc ľudí. Drvivá väčšina z nich sú laici. Častokrát ľahké terče podvodu a rýchlo zarobených peňazí. Spleť problémov, šikovných fintičiek a zložitosti overovania pravdy prichádza riešiť spoločnosť Autoporadca. S tímom profíkov auto klientovi nielen vyhľadá, ale aj detailne preverí. Pomôžu aj s právnou stránkou a odporučia najlepšie riešenie. Bez emócií, s chladnou hlavou a podporou odborníkov vo fachu.

Autoporadca ponúka 3 balíky služieb: Štartér - základné preverenie za 99 € Kontrolka - detailné preverenie za 189 € Kompletka - nájdenie a detailné preverenie za 289 € (teraz v akcii za 239 €)
Riešenim zložitosti a rizík kúpy jazdeného auta je sluzba Autoporadca

Poradcovia s vami ochotne vycestujú, aby vozidlo preverili priamo a spolu s vami (ak máte záujem a čas).

Autoporadca ušetrí čas, peniaze aj nervy

Začínate celý kolotoč od vyhľadávania a obhliadok vozidiel v autobazároch, dobre mienených rád od známych a porovnávanie cien? Zistiť reálny stav jazdeného auta nie je jednoduché. Navyše to stojí celkom veľa času a pre nezorientovaného jednotlivca aj nemalé peniaze. „Ako odborníci spoločnosti autoporadca sme klientovi spoľahlivo nápomocní pri zisťovaní nielen technického, ale aj právneho stavu jazdeného vozidla. Preverovanie vybraného automobilu prebieha presne stanoveným odborným postupom a vždy pri otvorenej komunikácii s klientom,“ predstavuje službu Martin Babulic, riaditeľ spoločnosti. Ušetríte čas, energiu a peniaze, pretože neskoršie zistenia, napríklad búraný diel auta alebo stočené kilometre, môžu byť nepríjemným prekvapením nielen pre vás, ale aj pre vašu peňaženku. Autoporadca spolupracuje s viacerými renomovanými značkami. Napríklad pre overenie právnych vád (servisnej histórie a počtu najazdených km) využívajú spoločnosť Cebia.

Riešenim zložitosti a rizík kúpy jazdeného auta je sluzba Autoporadca

Služba Autoporadca vznikla tento rok, preto gro svojich služieb poskytuje na západnom Slovensku.

Profesionálna pomoc, vždy na vašej strane

Autoporadca je nestranný a nezávislý odborník, ktorý je s vami počas celého procesu kúpy ojazdeného vozidla. Po zadaní požiadaviek vám poradca pošle úzky výber vozidiel dostupných na trhu. Vybrané vozidlo prechádza komplexnou revíziou technického a právneho stavu. Profesionáli zistia jeho aktuálny stav a odhalia detaily z jeho minulosti. Napríklad aj to, či bolo havarované, vytopené, či má stočené kilometre, či je predmetom exekučného konania, alebo nemá inú právnu vadu, pre ktorú by ste auto nemali v žiadnom prípade kúpiť. „Po preverení jazdeného vozidla pomôžeme aj pri uzatváraní kúpnej zmluvy, poistenia a financovania. Naši zákazníci dostanú záverečnú správu o stave vozidla, ktorá dokumentuje jeho stav v danom čase,“ upresňuje Martin Babulic.

Klient dostáva o preverenom aute certifikáty. Autoporadca každé auto preverí až v 110 bodoch o ktorých pre vás vypracuje podrobnú 11 stranovú správu. Iste, za službu treba zaplatiť, ale na týchto úkonoch zaručene ušetríte 40 - 50% sumy. Nehovoriac o tom, že laik si niektoré fakty preveriť ani nedokáže. Z toho, čo som sa na besede so zástupcami Autoporadca dozvedel osobne, považujem službu za skvelú pomoc laikom pri kúpe jazdeného auta, motorky, či úžitkového auta. S dávkou prekvapenia uvažujem, prečo tu taká služba nie je etablovaná už dlhšie? Niečo podobné tu fakt roky chýbalo. Pritom kúpou vybraného a prevereného jazdeného vozidla to pre autoporadcu ešte nekončí. Teda nemusí. Autoporadca vám môže vybaviť lízing, vybaviť poistenie a o pár rokov sa pripomenúť s nutnosťou absolvovať STK (aby ste na to nezabudli).