Človek nemusí vedieť po anglicky, aby vedel správne čítať. Žiaľ, polovica Slovákov sa nechá strhnúť davom a bez toho, aby si to uvedomili, hovoria meno tohto auta tak, ako to už počuli. Do istej miery je to aj chyba marketingu značky, keďže Superb je tu už viac než 15 rokov a dodnes sa to nezlepšilo.

Mimoriadne smiešne, až tragické je, keď meno tohto auta vyslovuje nesprávne človek z brandže - motoristický novinár alebo zástupca značky. Ak sa tí nenaučia čítať, nemožno čakať, že to bude vedieť široká verejnosť. Argument, že mená áut si môžete čítať ako chcete, veď je to jedno, je nezmysel. Akoby sa vám páčilo, keby vám niekto celý život nesprávne vyslovoval meno? Je totiž zásadný rozdiel medzi prezývkou - pre toto auto sú bežné dve prezývky Supa a Béčko (čo mnohých z brandže mätie a majú pocit, že sa hovorí o Mercedese triedy B) - a skomoleným menom Super Bé alebo Super Béčko. Prečo a ako sa má meno vlajkovej lode Škodovky čítať správne, vysvetľujem v nasledovnom krátkom videu.

Chcete si čítať veci a mená ako sa vám páči? Fakt? S výslovnosťou Super Bé/Super Béčko alebo Lambordžiny patríte k nesprávne hovoriacej väčšine. Nevadí? Fajn, prečo nezačať po svojom vyslovovať napríklad značku Jeep. Prečo hovoriť Džíp, keď môžete aj jep alebo pri spodobovaní dokonca aj jeb? :)