Boli časy, keď sme ešte nemali Slovakia Ring, vtedy sa veľmi nejazdilo na okruhoch, ale prím asfaltových pretekov hrali kopce. Hnať sa vysokými rýchlosťami do vrchu a bojovať o čo najlepší čas má svoje čaro, rýchlosť a nebezpečenstvo sú všadeprítomné. Na kopcoch sa kedysi preháňal aj Lukáš Koník, možno si ešte pamätáte na krásnu bielu Škodu 100 Coupe, ktorú sám postavil.

Lukáš Koník a jeho modrá Mazda MX-5 Cup s číslom 996

Lukáš Koník si MX-5 Cup zamiloval, vyrovnaná technika a veľa súbojov, to je to, čo ho na MX-5 baví. Patrí medzi špičku, čo dokazuje na každých pretekoch, inak by nebol na priebežnom prvom mieste.

Hovorí sa, že keď raz človek prepadne pretekaniu, už sa toho nezbaví. Nikdy neskončí, vždy je to len kratšia alebo dlhšia prestávka. To platí aj pre Lukáša, s kopcami síce prestal, sem tam mu to nedalo a odskočil si na motokáry, no najväčšiu zábavu mal ešte len pred sebou. MX-5 Cup začínal prvú sezónu a Lukáš Koník si ho obľúbil, hoci nastúpil až na druhé preteky. S Tiborom Gloznekom zvádzal tvrdé súboje až do konca sezóny. Lukáš nakoniec skončil na druhom mieste, chýbali mu presne tie jedny preteky, ktorých sa nezúčastnil.

Lukáš podporuje v motoršporte aj svojho syna Mateja, ktorý jazdí motokáry.

V aktuálnej sezóne Lukáš nenechal nič na náhodu, hoci musel si pripraviť na MX-5 Cup nové auto. Prečo musel? S jeho autom minulú sezónu jazdil v Media Cupe Majo Bóna. Ten mal na posledných pretekoch veľkú nehodu. Majo bol, chvalabohu, v poriadku, no Lukášova MX-5 ju neprežila. S novým autom ide Lukáš veľmi dobre a je vidieť, že na trati necháva srdce. Pole je veľmi vyrovnané a pretekári si menia pozície v každom kole aj niekoľkokrát. Práve vyrovnaná technika a veľa súbojov sú veci, ktoré Lukášovi učarovali. Na každé preteky si MX-5ku pripraví, aby dal súperom zabrať. A vychádza mu to, Lukáš Koník vedie priebežné poradie MX-5 Cupu. Či to dotiahne do víťazného konca, uvidíme po posledných pretekoch sezóny, koncom septembra. Lukáš navyše podporuje aj svojho syna Mateja, ktorý aktuálne preteká v motokárach.

Podrobnosti o seriáli nájdete na www.mx5cup.sk

 

Foto: Jakub Rovný