Škoda predstaví Superb III svetu budúci utorok večer, teda 17.2. v pražskom Karlíne. Po minulotýždňových záberoch na interiér najluxusnejšej verzie Laurin&Klement dnes sprístupnila médiám pár záberov na zovňajšok. Najzaujímavejšími z ponúknutých záberov je silueta limuzíny zhora a tiež detail čelných reflektorov. Potvrdili sa dohady o tom, že predné svetlá síce budú mať základný tvar ako tie lepšie z Octavie III, no zároveň dostanú komplikáciu v podobe vybratia do nárazníka na oboch vonkajších stranách. Reflektory, samozrejme, počítajú s umiestnením DRL diód a zároveň dávajú predku auta dravejší vzhľad. Celkom v kontraste s oblučkým prívetivým dizajnom aktuálne generácie (pred aj po modernizácii). Rovnako ostrejšie sú línie kapoty a veľký prelis na boku po celej dĺžke auta. Detail masky ukazuje vertikálne a riedke delenie lištami s kúskami kovov. 

Zdá sa, že FullLED predné svetlá ako má Passat B8 si Superb 3 nezaslúži.

Viac oficiálnych informácií aktuálne k dispozícii nieto. No vieme, že III. generácia už nedostane 3,6 V6 ani dvojité otváranie zadných dverí TwinDoor pre verziu sedan. Superb III stojí tiež na novej platforme MQB ako Passat B8, no v porovnaní s ním má byť ešte rozmernejší. Je takmer isté, že tretia generácia najluxusnejšej škodovky bude znova o čosi úspornejšia a podľa všetkého aj o poznanie ľahšia než aktuálna verzia. Superb je vcelku úspešné auto a podľa toho čo vídam na cestách, modernizovaná verzia II. generácie sa predáva stále veľmi dobre. Hlavne ako firemné auto. Od roku 2001 sa škode podarilo predať už viac ako 700 tisíc Superbov.

Ak fullLCD displej prístrojovej dosky nemá ani verzia Laurin a Klement, zdá sa, že na Active Info Displej ako má Passat B8 sa tešiť nemusíme... Hierarchia v rámci koncernu tvrdo diktuje!

Takto vyzerá interiér najluxusnejšej verzie Laurin a Klement.