Na úseku BA - TT bude možné znova jazdiť 130 km/h. Ale len vo večerných a nočných hodinách.

Aktuálne maximálna 110 km/h bude na diaľnici D1 medzi Bratislavou a Trnavou (v oboch smeroch) platiť od 5.00 do 19.00 h.

Max. povolená rýchlosť 130 km/h bude na diaľnici D1 medzi Bratislavou a Trnavou (v oboch smeroch) platiť vo večerných a nočných hodinách od 19.00 do 5.00.

Zmena pri doržaní predpísanej rýchlosti skráti cestu BA - TT o necelé 3 minúty.
3-prúdová diaľnica Bratislava - Trnava v noci

3-prúdová diaľnica Bratislava - Trnava v noci

"Od 19 - 05 h bude najvyššia povolená rýchlosť 130 km/h ako je predpísaná pre diaľnice. Počas dňa, teda od piatej do siedmej večer , bude rýchlosť obmedzená na 110 km/h, tak ako to platí na tomto úseku v súčasnosti," povedala pre HNonline hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. Zvýšená rýchlosť nebude platiť v pravom jazdnom pruhu na miestach, kde sú odbočovacie alebo priraďovacie pruhy. Tam ostane súčasná osemdesiatka.


V spomínanej časti diaľnice sa na viacerých miestach stavajú odstavné plochy, ktoré by mali zvýšiť bezpečnosť vodičov. "Ministerstvo dopravy rozhodlo o zmene maximálnej povolenej rýchlosti z dôvodu zvýšenia plynulosti cestnej premávky, v časoch kedy je na úseku diaľnice D1 Bratislava - Trnava nižšia intenzita dopravy," vysvetľuje hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti Marcel Jánošík.


Nové pravidlá by mali platiť už začiatkom augusta, presný termín však diaľničiari nezverejnili. Podľa Baloghovej musia ešte pred spustením nového režimu "vykonať opatrenia spočívajúce v obnovení pravej vodiacej čiary a doplnení reflexných prvkov k pravej vodiacej čiare."


zdroj: HNonline.sk
foto: Pablo Orphan