Range Rover Evoque vo finále porazil BMW radu 3 a Citroën DS5.

Range Rover Evoque vo finále porazil BMW radu 3 a Citroën DS5.

Rovnako ako v prípade najlepších športiakov, aj túto cenu udeľovala porota zložená zo 64 motoristických novinárov z 25 krajín sveta. Range Rover Evoque ustál v konkurencii 19 automobilov, z ktorých do finálovej trojice postúpili okrem neho VW Up! a Citroën DS5. Evoque si cenu vyslúžil najmä netradičným priekopníckym dizajnom. Celý jeho zjav vytvára emóciu. Myslím, že tento typ v motoristickom svete zanecháva pozitívne dojmy najmä svojim dizajnom. Okrem toho sa v ankete o auto roka gayov umiestnil na druhom mieste. :)

Range Rover Evoque rozvíril vlny automobilového dizajnu novými proporciami a celkovo odvážnym dizajnom.
Výber porotcov ovplynili názory piatich dizajnových odborníkov, ktorí vypracovali odporúčania.

Výber porotcov ovplynili názory piatich dizajnových odborníkov, ktorí vypracovali odporúčania.

Výber víťaza ovplyvnili piati dizajnoví experti, ktorí pre porotcov vypracovali krátke odporúčania. Napríklad Tom Matano, bývalý dizajnér Mazdy, sa vyjadril takto: „Nové proporcie a jemné detaily. Ďalšia definícia crossovera.“ V minulosti za najlepších porota vybrala týchto štvorkolesových krásavcov: 2011 Aston Martin Rapide, 2010 Chevrolet Camaro, 2009 Fiat 500, 2008 Audi R8, 2007 Audi TT, 2006 Citroën C4.

Už vieme, že športiakom roka 2012 je Porsche 911. Najväčším dizajnovým skvostom je Range Rover Evoque. Porota vyberala aj víťaza ceny World Green Car of the Year, ktorým sa stal Mercedes-Benz S 250 CDI BLUEEFFICIENCY. Hlavná cena prichádza nakoniec. World Car of the Year, alebo ak chcete svetovým autom roka sa stal VW Up!, ktorý porazil BMW radu 3 a Porsche 911.