Graf priemerného počtu plných nádrží za mesačný plat. Slovensko dosť zaostáva

Graf priemerného počtu plných nádrží za mesačný plat. Slovensko dosť zaostáva

Ako sme na tom v porovnaní so susednými štátmi, ktoré sme počas Fiesta RestroTour prešli?

Rakúsko:
Z priemerného platu viac ako 2700 Eur si môže Rakúšan pri cene benzínu 1,37 Eur kúpiť viac ako 39,5 plných nádrží mesačne.


Slovinsko:
O polovicu menej v priemere zarábajú južný susedia, ale pri cene benzínu 1,23 a plate 1500 Eur je to stále pekných 24 plných nádrží.


Maďarsko:
Tento rok klesla v Maďarsku priemerná mzda na 803 Eur. Pri ich cenách benzínu 1,42 Eur je to stále lepšie číslo ako u nás. Necelých 11,5 plných poteší stále viac ako našich 10,4 ...


Taliansko:
Najdrahší benzín na našej trase 1,6 Eur a priemerný plat taliana 2500 Eur nám stále dáva pekné číslo 31 .


Nemecko:
Plat zo všetkých prejdených štátov najlepší, pekných 3100 Eur pri cene benzínu 1,55 Eur posúva Nemcov na prvú priečku. Keď stretnete nemecky hovoriacich turistov, kľudne im pogratulujte k číslu 40 plných nádrží za mesačný plat. Síce na Vás budú pozerať ako na mimozemšťana, ale nás Slovákov tieto čísla občas zaujímajú a občas aj zamrzia.

V porovnaní priemerného možného počtu km za výplatu našinca tiež moc nepoteší

V porovnaní priemerného možného počtu km za výplatu našinca tiež moc nepoteší

Prepočet na kilometre zamrzí ešte viac


Nechcem byť pesimista a robiť Vám zlú náladu, ale zaujímal nás aj fakt prejdených kilometrov za svoje tvrdo vydreté korunky, teda už eurá...


Dnes sa dá Európa precestovať s priemernou spotrebou 6 l na 100 km. Priemerný Slovák si teda za svoj plat užije krásnych 8 600 km. Samozrejme, nik celú výplatu neprejazdí, ale porovnajme si priemerného Nemca. Ten by sa musel vážne za volantom nadrieť. Neuveriteľných 33 000 kilometrov za jednu výplatu mu závidieť nebudeme. Veď kto by chcel toľko krútiť mesačne volantom, však?

zdroj: www.FordClub.sk