Audi 90 Quattro IMSA GTO malo výkon až 700 koní.

Audi 90 Quattro IMSA GTO malo výkon až 700 koní.

Neviem či ešte niekto iný má takú silnú tradíciu benzínových päťvalcov ako práve nemecká automobilka. Tento fakt navyše podporuje niekoľko športových úspechov. My v Európe poznáme najmä tie z rally. Američania majú zase svoju sériu 90 IMSA GTO.

Hans-Joachim Stuck, nemecký pilot, ktorý na vlastnej koži zažil legendárne Audi 90 Quattro IMSA GTO, tvrdí, že práve toto auto malo svoju dušu. Mohol za ňu najmä preplňovaný paťvalec. Ten dosahoval maximálny výkon 700 koní. Audi chce, aby dušu malo aj TT RS. Práve preto poukazuje na úspešných predkov. Navyše túto kategóriu vozidiel dokážu predať aj tradície.

Toto Audi je viac známe najmä USA. Európania majú radšej rally.

Toto Audi je viac známe najmä USA. Európania majú radšej rally.

Audi využíva všetky možnosti, ako predať TT RS. Kto by nechcel auto, na ktorého rodokmeň by mohol byť poriadne hrdý?

Audi tvrdí, že motor, ktorý práve používa TT je priamym potomkom legendárneho agregátu s piatimi valcami. Tieto dve autá však nemajú veľa spoločného. Možno len rovnaký počet valcov a pohon všetkých kolies. Ale aj napriek tomu, že pod kapotou majú päťvalce, výkon je úplne odlišný. TT RS s 2,5 litrovým motorom dosiahne 360 koní a 90 Quattro IMSA GTO ich má až 700.

Nemci použili tento agregát v spomínanom americkom seriály v roku 1989. Audi vtedy zvíťazilo v 7 pretekoch z 15. Titul im však nepatril, pretože niektoré závody vynechali.

Zdroj: autoblog.com