Životabudič

Deň sa začal zhurta. Namiesto rannej kávy som otváral dvere Audi e-tron GT. Výkon 350 kW, teda 476 koní. A cenovka od 99 990 eur. Slušná dávka takto zrána. Začali sme však pomaly, presunom k Mekke športovej jazdy neďaleko Bratislavy, na Pezinskú Babu. Pre mňa osobne to nie je veľmi obľúbený kopec. Pripomína mi Touristenfahrten na Nordschleife, až na to, že je tu obojsmerná premávka a žiadna regulácia dopravy. Sobotná jazda tu môže byť dosť stresujúca. My sme sa tam tentokrát vybrali vo štvrtok ráno a tak sme si mohli užiť pomerne prázdny asfalt. Na ňom som konečne okúsil ohromujúci výkon e-tronu GT, ktorý popieral zákony fyziky aj cestnej premávky a než som sa nazdal, už som sedel v plug-in hybridnej Q8.

Motorizácia 60 TFSI síce kombinuje benzínovú V6 a elektromotor a výstupný výkon 340 kW (462 koní) vyzerá impozantne, lenže kvôli mohutnosti a ťažkopádnosti tohto SUV to bol vôbec najslabší zážitok celého dňa.  Úzke a kľukaté cesty mu skrátka nesvedčia. Asi som už celkom rozmaznaný, viem. Program pokračoval starým známym Audi Q4, naprv v podobe Sportbacku 50 quattro a výkonom 150 kW (299 koní). Následne som si skúsil aj klasickú karosársku verziu s len zadným elektromotorom a výkonom 150 kW (204 koní). Tá nás doviezla k OTP obedu na Zochovej chate. Po mojom drobnom sklamaní z neobľúbeného zemiakového šalátu k inak fantastickému rezňu prišiel dezert.

Zážitková jazda ako sa patrí

Tým dezertom mám samozrejme na mysli oranžovočervený e-tron Sportback S. Najvýkonnejšie auto, ktoré sme mali k dispozícii. Celkový výkon 370 kW (510 koní), ktorý putuje na všetky štyri kolesá. Vo výsledku som bol aj rád, že pred nami bola už iba diaľnica, pretože spôsob, ktorým auto naberalo tempo, príliš nekorešpondoval s plným žalúdkom. Zrýchlený presun, počas ktorého sme poctivo dodržiavali tempo nastolené naším naftovým safety-carom, SQ5 Sportback, nás doviezol k záveru dňa. Dôkaz, že elektromobilita nie je úplne strašná a taktiež, že šoférska sezóna sa ešte zďaleka neskončila. Jeseň, je jednoducho čarovná.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov