James May a Richard Hammond dostali pred dvomi týždňami ponuku na milión dolárov od BBC. Tak vznikli dohady, či sa nevrátia v novom formáte, kde by bola dvojica moderátorov a v každej časti s nimi nejaká iná celebrita. Podľa zdroja blízkeho k celej trojici však k tomuto rozhodnutiu nedošlo z dôvodu silného priateľstva medzi Clarksonom, Mayom a Hammondom. Navyše sa vraj všetci traja spolu s bývalým producentom Andym Wilmanom chystajú podpísať zmluvu so spoločnosťou Netflix, ktorá má všetkým zaručiť vyššie finančné ohodnotenie ako u BBC a absolútnu slobodu pri tvorbe novej show. 

Túto teóriu však Jeremy vyvrátil v nedávnom rozhovore. „Opustenie TopGear bolo náhle. Len blázon by okamžite skočil po niečom novom. Najprv sa musím okolo seba poobzerať a zistiť, čo by mohlo byť najlepšie. BBC a TopGearu som venoval 27 rokov! Zrazu sa obzerám a zisťujem, že svet sa zmenil. Najprv musím zistiť ako veci teraz fungujú, čo práve robím,“ povedal Clarkson. Podľa niektorých zdrojov z BBC bol Clarkson doslova telom a dušou celej šou a nie len tvárou. Písal aj scenáre a veľa nápadov bolo práve z jeho hlavy. Nahradiť ho bude teda ťažké.

Dobrou správou ale je, že BBC odvysiela zvyšné epizódy Top Gearu. James May a Richard Hammond už natočili chýbajúce zábery zo štúdia pre posledné tri epizódy tejto sezóny. Prekvapujúcou správou ale je, že aj Jeremy ! Takže situácia medzi BBC a Clarksonom nie je až taká vyostrená, ako si všetci myslia. Za posledné scénky ale nedostal zaplatené. Epizódy nakoniec nebudú tri, ale vzniknú dva dvojhodinové špeciály. V prvom vyskúša trojica kabriolety Fiat 124 Spider, MGB GT a Peugeot 304 Cabriolet. Okrem toho uvidíme aj porovnanie Subaru WRX STI a Volkswagenu Golf R a Clarkson bude testovať tri limuzíny. Druhá epizóda bude asi ako klasické špeciály, nakoľko by malo ísť o výlet letnými SUV.

zdroj: autoforum