Iba nedávno sme vám priniesli niekoľko pikošiek zo sveta azda najluxusnejšej značky na svete, Rolls-Royce. Dnes tu máme pre vás ďalšiu. Azda nikoho neprekvapí, že Rolls-Royce ponúka svojim zákazníkom okrem mnohých prvkov výbavy aj batožinu, teda set kufrov a tašiek, ktoré presne a štýlovo vyplnia batožinový priestor daného vozidla. Vo svete exkluzívnych automobiliek to nie je nič nezvyčajné, no skúste si tipnúť, koľko taký set stojí!

Kufre, ktoré presne zapasujú do batožinového priestoru Rolls-Royce Wraith, stoja približne toľko, čo auto strednej triedy.

V dielni Rolls-Royce vám zladia kufre k interiéru auta

Set, o ktorom je reč, je z katalógu príslušenstva pre Rolls-Royce Wraith a obsahuje dva kufre, tri menšie tašky a jednu tenkú aktovku. Za týchto 6 kúskov zaplatí budúci majiteľ celých 28 984 €. Je jasné, že pri základnej cene auta začínajúcej na sume 245 000 € to zas nie je až taká cifra. No poďme sa pozrieť, čo by si za rovnakú sumu mohol dovoliť bežný motorista. Tak napríklad nový VW Passat začína už na 21 030 €, alebo Ford Mondeo, ktoré začína na 21 490 €. Ak sa pozrieme medzi prémiovky, nové Audi A4 je iba nepatrne drahšie ako kufre RR, keď začína na 30 900 € a podobne je na tom aj BMW radu 3 so štartovacou cenou 30 500 €. Čím sú teda kufre od RR také výnimočné? Nuž, sú vyrobené z kompozitu z uhlíkových vlákien, čo znamená, že budú ľahké a odolné. Na pohľad by ste to ale nespoznali, pretože sú kompletne čalúnené kožou v rovnakej farebnej kombinácii ako interiér auta budúceho majiteľa. Každý z kúskov, samozrejme, nesie znak Spirit of Ecstasy a samocentrovacie stredy kolies kufrov a dvojité R. Posúdenie, či je cena auta strednej triedy primeraná za tento set, už necháme na vás.

Zdroj: carscoops

PIKOŠKY Z LUXUSNÉHO SVETA ROLLS ROYCE

PIKOŠKY Z LUXUSNÉHO SVETA ROLLS ROYCE

Rolls Royce sa preslávil luxusom a štýlom. Spája sa s bohatými a mocnými a práve vďaka takejto klientele sa vyskytuje ...

21. 04. 2016
PREMIÉRA: ROLLS-ROYCE WRAITH MIERI PRESNE NA BENTLEY CONTINENTAL GT

PREMIÉRA: ROLLS-ROYCE WRAITH MIERI PRESNE ...

Ak bol Bentley ostatné roky v niečom úspešnejší ako Rolls-Royce, bol to väčší sortiment a predaj coupé verzie ...

05. 03. 2013