Wraith je doposiaľ najvýkonnejší Rolls-Royce histórie. Vrcholný spôsob ako cestovať po povrchu zeme Gran tourismo štýlom. Prvé kusy na cestách bude možné vidieť v poslednom štvrťroku 2013.

O čom sa tu bavíme? O supervýkonnom superveľkom kupé s biturbo V12 motorom. Max. výkon je až 465 kW (632 k), max. krútiaci moment 800 Nm k dispozícii už od 1500 ot. Nemožno sa preto diviť, že tento "hroch" dokáže byť veľmi prudký a na stovku vypáli aj za 4,6 s ak treba. Motor je spojený s veľmi úspešnou a zamatovou 8-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorú poznáme z kompletného sortimentu BMW. Samozrejme, táto je inak sprevodovaná a hlavne dimenzovaná pre tieto parametre. No má aj ďalšiu zaujímavú funkciu - Satellite Aided Transmission. Pomocou neustáleho mapovania polohy auta a jej porovnávania s mapami ciest sa systém postará o optimálne zaradený prevodový stupeň nie len pre danú zákrutu, stúpanie či klesanie, kruhový objazd, križovatku, ale pripraví sa na pre cestu ktorá prichádza...

K tvaru profilu inšpiroval dizajnérov skrčený atlét pripravený vyraziť vpred.

K tvaru profilu inšpiroval dizajnérov skrčený atlét pripravený vyraziť vpred.

Ďalším technologickým plusom je hlasové ovládanie palubných systémov, ktoré volajú on-board valet. Ak je majiteľ konzervatívny a nie je ochotný sa so svojim novým Rolls-Royce rozprávať, povely bude môcť zadávať kombináciou rolovacieho ovládača Spirit of Ecstasy a dotykovým panelom podobne ako na moderných tabletoch.


O nadšpičkovej úrovni pohodlia a komfortu v interiéri vôbec nemusí byť reč! Najfajnovejšia navoňaná hovädzia koža, najfajnovejšie spracované drevo a po prvýkrát mimo veľkého Phantomu použitý efekt Starlight Headliner z optických vlákien pre špeciálne nasvietenie interiéru. Dojem oblohy plnej hviezd vytvára 1340 ukončení optických vlákien. Wraith ponúka mnohé ďalšie overené a obľúbené technológie ako Head Up display s premietaním najdôležitejších údajov o jazde na čelné sklo, bez kľúčový vstup a štartovanie, aktívne predné svetlá, bez dotykové otváranie kufra...

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov


Pre porovnanie, doposiaľ najvýkonnejší Rolls-Royce Ghost ponúka z rovnakého motora 420 kW (570 k), 780 Nm od 1500 ot a zrýchlenie z pokoja na stovku za 4,7 s. Keďže Wraith má vzadu širší rozchod kolies, kratší rázvor a nižšiu strechu, výsledný dojem podčiarkuje športovejšiu orientáciu, vec pre Rolls-Royce doposiaľ nevídanú. Vývojári popracovali na zmenšení nakláňania karosérie v porovnaní s ostatnými RR a vodičovi pridali aktívny posilňovač riadenia, ktorý mení účinok podľa rýchlosti.