Škoda vyrába najmä praktické vozidlá, no na niektorých trhoch majú veľkú popularitu športovo strihnuté modely. Česká značka má v ponuke momentálne len Octaviu RS. Príde viac modelov s označením RS? S Fabiou RS počítať nemusíme, pretože podľa vedenia automobilky ide o ekonomický nezmysel. Už nejakú dobu sa však špekuluje o príchode Superbu RS a Kodiaqu RS. Šéf vývoja a výskumu Škody, Christian Strube, prezradil nové informácie.

Pohonnou jednotkou bude 2,0 BiTDI s výkonom 177 kW (240 koní) a 500 Nm.

Strube prezradil to, čo už vieme, žiadna Fabia RS ani Citigo RS nepríde (napriek tomu, že materská značka Volkswagen chystá Up! GTI). Nad väčšími RS modelmi však vedenie vážne premýšľa. Osud modelu Superb RS je momentálne neznámy, ale vieme, že prichádza Kodiaq RS.


Hovoríte si, na čo je komu športové SUV? No Kodiaq RS sa nebude hrať na žiadnu zábavu za volantom. Jeho motor bude totiž spaľovať naftu. Pohonnou jednotkou bude 2,0 BiTDI s výkonom 177 kW (240 koní) a 500 Nm. Kodiaq RS bude teda zastávať úlohu výkonnejšieho naftového motora a pravdepodobne dostane aj o niečo tuhší podvozok. Rovnaký motor nájdeme napríklad v príbuznom Tiguane a Volkswagen na auto nelepí označenie GTI. Zatiaľ však nie je známe, kedy príde do predaja Kodiaq RS.

Kodiaq RS nebude športovým SUV, ale výkonným naftovým autom.

Šéf vývoja a výskumu ďalej prezradil, že modely RS nebudú mať v budúcnosti na ružiach ustlaté. Dôvodom sú prísne emisné regulácie. Ak označenie RS prežije, tak je pravdepodobné, že adaptuje hybridný pohon. Podobne ako modely Passat GTE alebo Golf GTE. Škoda na elektrifikácii už pracuje a prvým hybridným modelom by mal byť Superb, ktorý príde na trh v roku 2019. Avšak žiadne informácie zatiaľ nenaznačujú, že by malo ísť o športovo zameraný model.


Zdroj: evo