Recesistická oslava prvého mája v dedinke Dojč pri Senici sa konala po siedmykrát. Tohtoročná sa niesla v rovnakom duchu, ako minuloročné. Návštevníci sa mohli kochať nielen starou technikou, ale aj dobovými uniformami strážnikov VB. Nechýbali ani slávne slogany: "Slúžime ľudu" a podobne. Príslušníci recesisticky zakazovali fotiť zahraničné kapitalistické automobily: "Nefoť to, aj tak to zošrotujeme", alebo "Daj sem ten foťák, musíme zničiť ten film".

Zraz retro vozidiel v Dojči sa konal už 7. krát. Na tohtoročnom podujatí sa veru bolo na čo pozerať...

Zraz vozidiel sa začínal o približne 10-tej hodine, na miestnom priestranstve sa postupne účastníci stretávali s nedostatkom priestoru. Retro zraz vo veľkom doplnili tiež priaznivci „maluchov“ teda Fiatov 126, ktorí mali svoj „vlastný“ zraz víkend predtým v obci Šaštín-Stráže.

A čo bolo k videniu okrem maluchov? Návštevníci sa mohli pokochať nielen starými „škodovkami“, medzi ktorými sa vynímalo pekné kupé 110 R, „tisícky“, „kilečká“ alebo stará Škoda Octavia, ale tiež Tatra 603 s jej novšou nasledovníčkou 613.

Zo „sovietskej“ techniky mali svojich zástupcov vo viacerých počtoch klasické „žiguli“, ZIL, či východonemecké Trabanty. Raritou bol tiež velorex v nádhernom stave. Dav samozrejme krotili príslušníci VB v dobových vozidlách Lada a Škoda 105.

Na akcii však nechýbali ani „výdobytky kapitalizmu“ v podobe Citroenu 2CV, dosť raritného Renaultu R4 JP4, Fiatu 600, Mercedes-Benz 200d W115. Spoza oceánu od úhlavného nepriateľa prišiel Ford Mustang a Cadillac Eldorado.

Na svoje si prišli aj priaznivci motocyklov s rôznymi Jawami alebo ČZ-tami. Tých najväčších zastupovali nákladná Tatra 815 v úprave „hovnocuc“ alebo Liaz s trambusovou kabínou. O množstve historickej poľnohospodárskej techniky v opticky vynikajúcom stave ani nemusím písať. Po 13-tej hodine sa začal ohlásený prejazd dedinou za účasti mažoretiek a recesistického hlásenia, "ako nám bolo dávnejšie dobre". Pozrite si rozsiahlu galériu, možno sa o rok na akciu pridáte aj vy s nejakým „retro“ vozidlom.