VW nedávno „zverejnil“ zábery na nový Volkswagen Touareg. Veľké SUV, a dovolím si tvrdiť aj celkom schopný offroad, v tretej generácii zmenil podľa záberov proporcie. Pôsobí dlhšie a nižšie, zároveň si však ponecháva majestátnu veľkosť. Ľudovejší konkurent k BMW X5, Volvo XC90 alebo z vlastných radov Audi Q7 sa inšpiroval aj VW Arteonom, najmä riešením zadných svetiel.

 

 

Tie sú teraz oveľa nižšie a dynamickejšie rezané ako oblé lampy predchádzajúcich generácií. 

Zábery ukazujú dve špecifikácie. Táto hrá vzhľadom viac na luxusnú notu, zatiaľ čo modrý kus pôsobí trochu viac športovejšie.

Pokračovateľ ságy Touaregov

Keďže Touareg chce konkurovať aj prémii, interiér dostane kvalitnejšie materiály a veľký infotainment displej. Pohon 4x4 bude štandardom a dúfam, že offroadové schopnosti súčasnej aj minulej generácie nestratí ani tá nová. Touareg nikdy nebol žiadna slečinka, nech to tak ostane aj naďalej. Oficiálne ho majú predstaviť na jar 2018. Prvé dodávky zákazníkom naplánovali na apríl 2018. VW priveľa informácií o motoroch nezverejnil, každopádne príde aj plug-in hybrid verzia. Základ predpokladám v podobe 4-valcových motorov, vyššie špecifikácie by pod kapotou mohli mať V6 agregáty.

 

Ako sa vám nový Touareg páči? Zatopí zavedenej konkurencii?

REKORDNÁ VÝROBA VW V R. 2017. VIETE, KOĽKO ÁUT VYROBILI?

REKORDNÁ VÝROBA VW V R. 2017. VIETE, ...

Napriek stále nedávnej kauze Dieselgate má značka Volkswagen právo oslavovať. V roku 2017 po prvýkrát vyrobili viac ako ...

31. 12. 2017
 ČO PRINESIE NOVÝ VW GOLF VIII?

ČO PRINESIE NOVÝ VW GOLF VIII?

Golf je desaťročia najpredávanejší typ značky VW a zároveň najpredávanejšie auto nižšej strednej triedy v Európe. ...

29. 12. 2017

Zdroj a foto: Autocar