Pohon všetkých kolies je u Karoqu k dispozícii len pri dvoch motorizáciách: 2.0 TSI (benzín), ktorý ponúka 140 kW (190 k) a 2.0 TDI (diesel) s výkonom 110 kW (148 k). Obidve motorizácie sú k dispozícii so 7-stupňovou prevodovkou DSG, pričom diesel môžete mať aj so 6-stupňovým manuálom. 

Samotný pohon 4x4 bol v Škode prvýkrát implementovaný v roku 1999 pri prvej generácii Octavie Combi. Od vtedy ubehlo už 21 rokov a Karoq aktuálne využíva už piatu generáciu elektronicky ovládanej viaclamelovej spojky. Pohon všetkých kolies je plne automatizovaný a mal by zaisťovať optimálnu trakciu pri každej jazdnej situácii. Zároveň disponuje niekoľkými senzormi, ktoré kontrolujú napríklad otáčky kolies, uhol natočenia kolies či polohu plynového pedálu a nepretržite vyhodnocujú aktuálnu situáciu. V priebehu zlomku sekundy tak môže elektronika zmeniť rozdelenie krútiaceho momentu medzi jednotlivými kolesami, čím sa zabezpečí optimálne rozdelenie hnacej sily. 

Škoda Kodiaq, no pohon 4x4 funguje obdobne

Nechýba ani elektronická uzávierka diferenciálu

Za normálnych jazdných podmienok je však pre úsporu paliva poháňaná len predná náprava. Karoq tak nie je permanentnou štvorkolkou. Pohon 4x4 však neustále spolupracuje s elektronikou auta a asistenčnými systémami a pri strácaní trakcie predných kolies dokáže pripojiť zadok v milisekundách. Krútiaci moment sa následne na zadné kolesá prenáša v čo najideálnejšom pomere. Aby sa zabránilo preklzu kolies na tej istej náprave, Karoq využíva elektronickú uzávierku diferenciálu (EDL), ktorá je aktívna na oboch nápravách. Preklzujúce koleso je spomalené a viac krútiaceho momentu sa prenáša na koleso s lepšou trakciou. Rozšírením k EDL je systém XDS+. Ten reaguje pri odľahčení vnútorného kolesa pri zatáčaní, ktoré automaticky pribrzdí a zabráni tak jeho pretáčaniu. Vďaka tomu auto lepšie drží v zákrute stopu. 

6/6 hviezdičiek

Škoda Karoq získala v našom 4x4 teste plný počet hviezdičiek, no s relatívne slabým celkovým časom 33,08 sekundy. Reakčný čas auta tak nebol najlepší, no zisk 6 hviezd a teda zvládnutie všetkých testov je skvelý výsledok.