Nemecký ladič ponúka pre celkom nové CLSko kompletné príslušenstvo, ktoré zahŕňa optický kit obsahujúci nový predný, zadný nárazník, prahové nadstavce, krídelko na veku kufra, či nastylované koncovky výfukového systému. Všetko klasické komponenty, na ktoré sme si už pri takýchto menách zvykli. Novým elementom povinnej optickej výbavy sa stávajú LED diódové svetlá, či hmlovky. Optické úpravy zahŕňajú aj upravenú kapotu, prerobenú prednú masku chladiča a rovnako aj bočné prahy optimalizujúce prúd obtekajúceho vzduchu.

Neodmysliteľnou súčasťou kompletky sú aj novo nadizajnované ľahkozliatinové disky kolies. Interiér dostal poťah športového volantu z alcantary, pedálovú skupinu z brúseného hliníka a unikátne koberčeky s logom firmy Carlsson.

Performance úpravy orietnovali na modely CLS 350 CGI a 350 CDI V6. Benzínový motor produkuje v sérií 306 kobýl a 370 Nm, zatiaľ čo po úprave dá 333 koní a až 410 Nm. Výsledok týchto úprav predstavuje zlepšenie celkového zrýchlenia 0-100 km/h zo 6,1 na 5,9 sekundy. CDIčko disponuje po úprave majestátnym krútiakom až 780 Nm, výkon dosiahol parameter 320 koní. CLSko s ním zašprintuje za ekvivalentný čas ako s benzínovým motorom.

Čerešničkou na torte je patentované riešenie pruženia C-Tronic Suspension by Carlsson, ktoré je schopné na povel položiť auto o 30 mm do kolien a súčasne plynule ovplyvňovať veľkosť prepruženia v závislosti na jazdných podmienkach.


Zdroj: http://carscoop.blogspot.com/2010/12/carlsson-does-new-2011-mercedes-benz.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Carscoop+%28CARSCOOP%29