Lotus Esprit JPS Ayrton Senna tribute od Cam Shaft. Nádhera.

Lotus Esprit JPS Ayrton Senna tribute od Cam Shaft. Nádhera.

Stavať sa oplatí len na kvalitnom základe a tak sa nemôžeme čudovať, že voľba padla priamo na to najlepšie z doby nedávno minulej: Esprit V8. Ako je už z názvu jasné, pod kapotou sa nachádzal celohliníkový V8 motor s výkonom 350 k (261 kW).

Všetko to začalo krásnym polepom po vzore spomínaného monopostu Lotus John Player Special 97T. Čerešničkou na torte je Ayrtonov podpis predných blatníkoch. Myslím, že sa im práca podarila dokonale.

Tu sme však neskončili, pretože ďalšie úpravy na nás čakajú v motorovom priestore. Esprit dostal nové turbá (2x), nový väčší medzichladič, katalizátor a upravený software v riadiacej jednotke. Výsledkom je poskočenie výkonu na 492 k (362 kW) a šprint z 0-100 km/h za 4.3 sekundy či topspeed 305 km/h. Zaujímavosťou je aj to, že pôvodná 5 st. prevodovka bola nahradená za 6 st. s iným odstupňovaním prevodov. Preč išiel aj pôvodný brzdný systém a miesto neho si tu našiel cestu kompletný kit od AP racing.

Toto konkrétne auto nie je pravdepodobne na predaj, ale keby ste predsa len velmi chceli, skočte na stránku úpravcu www.cam-shaft.de

Pozrite si aj:

Dlho očakávaný film Senna mal premiéru

Nový Lotus Esprit - nové info, 3x video

Lotus Exige S Roadster prináša do vlasov hurikán

Lotus Evora S GP Edition vás odlíši od davu

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov