Scion / Toyota iQ-RS

Scion / Toyota iQ-RS

Aby sme mali v tom jasno, Toyota si tieto úpravy nerobí sama (v jej stánku bude niekoľko zaujímavých kreácií nového iQ), ale zadala ich rôznym talentovaným ľudom z prostredia virtuálneho tuningu (v tomto prípade to bol Michael Chang). Keď už vytvorili návrh, ktorý sa pánom z automobilky páčil, tak si na pomoc prizvali ďalśieho hráča do partie. V tomto prípade sú to špecialisti Evasive Motorsports ktorí vo finále preniesli návrh z počítača do reality. A toto je výsledok, ktorý sa nám nesmierne páči! Z dokonale nudného auta sa stalo niečo úplne iné, zmena o 180 stupňov!

Ku cti návrhára a úpravcov slúži fakt, že tu nenájdete žiadne prktony ako LCD obrazovkami ovešaný interiér, megalomanskú audio súpravu alebo drsné polepy. Nie, auto je čistá okruhová zbraň, presne podľa prísnych šablón. Takže čo nájdeme na palube tohto prcka?

Hmmm ideálne autíčko do mesta...

Hmmm ideálne autíčko do mesta...

Základom je kompletný bodikit od Evasive Motorsports a karbónové krídlo Voltex GT. Celé je to potom zabalené do bielej farby, presne ako u "dospelého" závoďáku.

Auto sa ale vždy má stavať od spodu, takže v tomto prípade sedí drsné iQ-RS na zníženom a spevnenom podvozku Air Runner, ďalej na krásnych 17" Advan Racing RT diskoch obutých na pneu Toyo R888 Racing 215/45/17 pod ktorými môžete zhliadnuť veľké, 6 piestikové brzdiče značky Wilwood.

Interiér sa nesie v podobnom duchu: kompletne odľahčený, bezpečnostná klietka, škrupiny a volant značky Sparco. Čerešničkou na torte sú karbónové doplnky a interiérové diely, ktoré nahradili tie pôvodne plastové. Nahradená bola aj rýchlostná páka, ktorá teraz pripomína tie, čo sú na sekvenčných prevodkách, avšak úpravca sa nezmieňuje o žiadnej takejto úprave.

Výkon bol v tomto prípade zvýšený len decentne a to novým saním a výfukom. Zlepšená bola izolácia (motor nesaje teplý vzduch), pridaný bol chladič prevodovky a motorového oleja, a samozrejme bol zväčšený ten pôvodný.

Tak čo poviete, môže byť na menšie výlety do Tesca?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov